Ciekawy gadżet dla każdego pasjonaty fotografowania

Powered by Drupal
Jeśli kochamy pstrykać fotki lub kręcić filmy, to na pewno wiemy bardzo dużo o tym, jakie nowinki są w tej branży. Oczywiście nie wszystkie będą nam odpowiadać, ale na pewno z wielu będziemy korzystać.

Wielu ludzi, którzy zajmują się właśnie fotografią i filmowaniem mają świadomość jak ciekawym gadżetem są drony. Zakup dronu nie jest dużym wyczynem, bo można go kupić w sklepie za parę stów. Istotniejsze jest jednak to, co potem z nim zrobimy. A chodzi o to, że sporo osób, które zakupiły drona kilka razy go użyją i potem leży on zakurzony na półce. A by wykonać fajny film dronem musimy się trochę postarać. Należy zrobić sporo próbnych ujęć, które będą w stanie pomóc nam zrozumieć jak używać tego sprzętu. A jeśli uda nam się kilkanaście filmów i dużo zdjęć, będziemy mogli wziąć dron (zerknij na Dron DJI Mavic Pro Combo-> rcmplanet.eu/Dron-DJI-Mavic-Pro-Combo-p1291) na jedną z imprez rodzinnych i na dodatek nakręcić z niej fajny filmik. A potem, kiedy jesteśmy profesjonalistami możemy zabrać dron na jedną z imprez, za którą nam płacą. Bo dron okazuje się rzeczywiście fantastyczną opcją, tylko należy zapoznać się z jego obsługą. I chociaż nie jest ona faktycznie bardzo skomplikowana, to, jeśli chcemy żeby fotografie okazały się faktycznie bardzo dobrej jakości, podobnie jak filmiki, to trzeba odrobinę poćwiczyć. Tak, więc powinniśmy na początek wybrać drona, który nie będzie kosztował kilku tysięcy złotych, a postawić na jakiś tańszy model i przekonać się czy to na sto procent będzie sprzęt, na którym chcemy pracować, czy może ten tańszy model okaże się dla nas wystarczający.Quadrocopter przed startem
Author: Christopher Michel
Source: http://www.flickr.com
Drony
Jeśli mamy ochotę posiadać wspaniały film na przykład ze ślubu, to zależy nam by kamerzysta, na którego postawimy używał również dronu. Dziś drony foto-video są najczęściej zainteresowane przyszłe małżeństwa. Warto, więc zapytać kamerzysty albo fotografa czy w swej ofercie posiada filmowanie z drona, albo przynajmniej zdjęcia z lotu ptaka. Nie każdy taką możliwość ma w ofercie. A Ci, którzy posiadają w ofercie dodatkowe filmowanie z lotu ptaka za pomocą drona są oczywiście drożsi, ale czego się nie robi, by mieć faktycznie fantastyczną pamiątkę.