Co opłaca się przede wszystkim wiedzieć o przenośnych konsolach?

Powered by Drupal
przykładowa gra na PlayStation4
Author: blogarazzo
Source: http://www.flickr.com
Na świecie jest obecnie wielka liczba fanów grania na komputerze. Wbrew przekonaniu niektórych nie są to wyłącznie młodzi ludzie. Również sporo dorosłych w życiu codziennym często korzysta z gier komputerowych. Czasami upodobanie takie prowadzi do niebezpiecznego uzależnienia. Nierzadko jednak granie jest wyłącznie dobrą metodą odpoczynku i relaksu od szkoły czy pracy.

konsola
Author: BagoGames
Source: http://www.flickr.com
Czy wiesz jednak, jaką konsolę zakupić? Obecnie na rynku istnieją praktycznie dwaj gracze – konsole Xbox i Sony Playstation - którą konsolę wybrać. Decydując się na zakup jednej z nich musisz pamiętać, że niektóre gry zadziałają tylko na wybranym modelu konsoli. Dlatego właśnie przed zakupem konsoli można dyskretnie dowiedzieć się, w jakie gry najchętniej gra Twój bratanek. Od tego w ogromnej mierze będzie uzależniona decyzja o kupnie konkretnej konsoli. Do konsoli niewątpliwie warto również zakupić kilka gier.

Trzeba pamiętać, że producenci konsol do gier nakładają na maszynę różnego rodzaju blokady, które mają zapobiec piractwu. Pirackie kopie krążą wśród użytkowników, a także bywają dostępne na stronach internetowych. W przypadku problemów w wyborze warto w każdym przypadku sięgnąć po gry sprawdzone, a nawet kultowe. Wybór uzależnia się też od upodobań gracza, na przykład miłośnik futbolu wybierze Fifę czy pro evolution soccer 2014 (recenzja pes 2014 tutaj). Dlatego nowoczesne modele konsol nie będą w stanie uruchomić gry, która jest spiratowana.

Do poprawnego działania konsola Xbox potrzebuje dostępu do sieci. Bez tego zakazane jest granie w niektóre gry. Xbox powinien łączyć się z serwerem Microsoftu co dwadzieścia cztery godziny kiedy chce się grać każdego dnia. W przypadku Sony Playstation nie ma takiego wymogu, jednakże z drugiej strony konsola często nie pozwoli także na włączenie oryginalnej gry pożyczonej od przyjaciela. Sony stworzył na każdej konsoli specjalną bazę przyjaciół – jeżeli doda się do niej inną konsolę, dopiero wówczas można
konsola
Author: Cesar Cardoso
Source: http://www.flickr.com
włączyć daną grę na tym sprzęcie.

Gry komputerowe osiągają znacznie korzystniejsze wyniki sprzedaży, na co zdecydowanie duży wpływ ma systematyczny rozwój technologiczny. Przejawia się on w doskonałej grafice, jaka pozwala czuć się jak w autentycznej grze, jak także w znakomitej technice gry, gdyż gracz ma kompletną kontrolę nad postacią w grze. gta 5 to ostatnia odsłona jednej z najbardziej lubianych gier na świecie. Premiera tej najnowszej części była zresztą bardzo wyczekiwanym wydarzeniem w świecie graczy. Ogólnie gra opiera się na fabule przywodzącej na myśl film kryminalny wysycony scenami przemocy. W GTA gracz może na przykład poruszać się kradzionym autem po drodze potrącając ludzi, ścigać się z policją i zabijać przy wykorzystaniu specyficznych rodzajów broni. Jedną z chętniej wybieranych odmian broni w tej grze jest miotacz ognia. Gra była już wielokrotnie krytykowana za nadmierne wysycenie treściami brutalnymi.