Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/xsynthetic.org/includes/menu.inc).

Co robić bez komputera stacjonarnego?

Powered by Drupal
Chcesz posiadać własne przedsiębiorstwo? Niezła inicjatywa. Własna działalność to opłacalne warunki podatkowe (liniowy podatek), wolność i perspektywa dobrych zysków. Oczywiście jest również niebezpieczeństwo, zwłaszcza z kryzysem. Przedsiębiorcy dość mają już wiadomości o kiepskich notowaniach. Zanalizuj sobie, co trzeba zrobić, by założyć pionierską działalność.
Dyskietki i komputery
Zapewnesporoludzidobrze pamiętaswój pierwszy komputer. Monochromatycznymonitor, dziwnyDOS i strach, że wciśnięcieniewłaściwegoguzikaspowoduje zniszczeniekosztownegosprzętu. Nie było pendrive’ów ani płyt,więcużywało siędyskietek z taśmy magnetycznej. Poza tymrządził MS-DOS, dlategosamodzielne uruchomienieprogramugraniczyło z niemożliwością. Jeśli jużdziękiłaskawości rodziców można się włączyćgrę, to myszkateżniebyła przyjemna. To przecież klawiatura była podstawowymnarzędziem .

Wyeliminowanie kabliProjektowanie sieci wlan, czyli potocznie zwanej jako Wi-Fi, jest sposobem mniej skomplikowanym od tradycyjnego połączenia. Eliminuje on z biura kable (zobacz lapppolska) , które nie tylko brzydko wyglądają i się kurzą, ale także psują się i przeszkadzają. Obecnie koszty założenia sieci WLAN powoli spadają, a mimo tego nadal są droższe od tradycyjnego sprzętu. Jednak warto dopłacić przy urządzaniu biura. Sprzęt, który niezastąpiony jest do założenia takiej sieci to router, , switche np. J9559A czy karta J9080A, Wi-Fi i specjalna antena. Aby wybrać odpowiednie jądro sieci- czyli router, przed zakupem powinno się ważne parametry porównać z dostępnym sprzętem. W tym wypadku ważny jest transfer i zasięg urządzenia. Niekiedy wartości podane przez producenta nie są zgodne z rzeczywistością- twierdzą specjaliści. Z tego względu radzą, aby nie zwracać uwagi na oferty dodatkowego przyśpieszenia transferu, które niestety potem bardzo często nie działają - więcej pomocnych wskazówek.

Zabezpieczenia w sieci
Wejście do normalnego życia komputerów spowodowało, że aktualnie dokumentyotrzymałypostać cyfrową. Narodziła się zatem potrzebalepszego niż do tej pory ich zabezpieczania. Wykształciła sięekipaludzi z wykształceniem informatycznym,która zajęła się administrowaniem sieci, przez którą przechodzą dane. Zostały wprowadzone nowe pojęcia. Dedykowane serwery intel, częste aktualizacje systemu i wytworzenie backup'u. Czy ktoś pomyślał, że komputery zdeterminują ludzkie życie?

Wyświetl większą mapę