cynkowanie ogniowe jako niezwykle odporne i ciężko rozpuszczalne naloty kryjące.

Powered by Drupal
Dziś trudno byłoby wyszukać gałąź przemysłu, jaka nie korzysta z możności galwanotechniki. Pokrycia galwaniczne są stosowane nieomal w każdej specjalności, nawet w tak wymagającej jak kosmonautyka, bądź lotnictwo.

proces cynkowania
Author: Steve Snodgrass
Source: http://www.flickr.com
Galwanizernia zajmuje się pokrywaniem metali różnorodnymi osłonkami jakie mają uchronić metal przed korozją. Wdrożenie powłok nie tylko wydłuża życie rozmaitego gatunku wyrobów. Nie mniej istotne jest otrzymanie świetnego rezultatu estetycznego. Sporo powłok galwanicznych aplikuje się w zamierzeniach czysto ozdobnych, co w powiązaniu z przymiotami osłonowymi i niższymi kosztami czyni z nich rozwiązanie bezkonkurencyjne. Porządnie dobrane warstewki zdołają również poprawić właściwości mechaniczne i technologiczne metali.

Cynkowanie ogniowe to procedura zanurzeniowa. Oznacza to, że zarówno przygotowanie powierzchni, jak także powlekanie cynkiem odbywa się poprzez zanurzenie fragmentów konstrukcji w wannach, jakie mieszczą kąpiele o należytym składzie chemicznym. Taka technika zapewnia możliwość dotarcia do wszelkiej rysy, oczyszczenia jej i zabezpieczenia przed korozją. Finalnym cyklem procesu cynkowania jest dołożenie osłonki cynkowej na czyste fragmenty stalowe, jakie zanurza się w roztopionym cynku. Przy wypełnieniu ustalonych warunków dotyczących rodzaju stali, szczególnie chodzi o skład krzemu i fosforu, a również przy właściwym sporządzeniu elementów poświęconych do cynkowania (www.galess.com.pl/articles/page/Cynkownia-ogniowa/), otrzymuje się powłoki antykorozyjne odporne na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie, erozję, udary, wolne od porowatości, wykazujące znakomitą przyczepność do gruntu.Cynkowanie ogniowe gwarantuje niezwykle odporne i trudno rozpuszczalne warstewki kryjące. Powłoka cynkowa ochrania stal przez sporo lat i nie potrzebuje konserwacji - http://www.galess.com.pl/articles/page/Galess/. Ponadto jest możliwość przedłużyć jej wytrzymałość, także nadać wyrobom pożądane atuty estetyczne przez pokrycie ocynkowanej przestrzeni specjalną powłoką lakierniczą, bądź malarską. Okres trwałości osłonki cynkowej zależy od obciążenia korozyjnego środowiska, w jakim struktura jest używana, a również od grubości osłonki.