Czajnik ceramiczny

Powered by Drupal
Czajniki ceramiczne, jak każde małe dziecko wie, to naczynia będące w każdej kuchni pozwalające przegotowanie wody. Tradycyjny model czajnika powstaje z garnka z przykrywką posiadającym wygiętą rurkę pozwalającą wylewać wodę precyzyjnie do innych naczyń bez konieczności unoszenia górnego wieka. W sklepach jest duża ilość takich czajników. Praktycznie każdy z nich ma znaczący gwizdek, który sygnalizuje o zakończeniu procesu gotowania wody.


Czajnik kontra czajnik
Czajnik ceramiczny
Najbardziej popularnymi czajnikami są stalowe czajniki od garneczki.pl oraz czajniki emaliowane. Do gotowania wody wymagają one jednak innego źródła ciepła. Bez dostępu do kuchenki elektrycznej nie ma możliwości użycia czajnika. Z tej przyczyny na rynku do kupienia są również czajniki elektryczne, które najszybciej ze wszystkich dostępnych czajników umożliwią uzyskać gorącą wodę do herbaty. Pionier wśród czajników został wyprodukowany w 1891 roku przez firmę Carpenter Electric Company. Od tej pory w sprzedaży znalazły się czajniki elektryczne o różnym materiale i różnej pojemności. Najbardziej znanymi czajnikami na prąd są czajniki elektryczne z tworzywa sztucznego, które wielokrotnie odstraszają plastikową obudową i wielokrotnie nie pasują do naszych gustownych kuchni. Dodatkowo tworzywo sztuczne jest jednym z najmniej zdrowych materiałów do kontaktu z żywnością, a w szczególności z wrzącą wodą.

Czajniki z zastawą
Sklep z wyposażeniem kuchni proponuje najzdrowsze czajniki elektryczne wykonane z ceramiki o pojemności 1,2 litra. Wszystkie, dostępne na stronie sklepu posiadają obrotową podstawkę oraz zabudowany element grzewczy. Czajniki z zastawą, to zestawy ceramiczne – czajnik, zaparzacz i filiżanki. Charakteryzują się delikatną stylizacją. Dla osób mających aranżację kuchni w kolorze chłodnym proponujemy czajnik ceramiczny DELFT z subtelnymi niebieskimi zdobieniami. Dla miłośników przyrody – czajnik ceramiczny MING z pięknym wzorkiem ćwierkających ptaków na drzewie. Osoby o artystycznej naturze na pewno zachwyci czajnik ceramiczny PASSIONATO ze wzorem wirującej w tańcu pary, natomiast osoby lubiące kolory zaczaruje czajnik ceramiczny ART DECO. Bardzo tradycyjnym i jednocześnie pasującym do każdej aranżacji kuchni jest czajnik ceramiczny VENGA z małymi czarno-szarymi kwiatkami (sprawdź na stronie http://garneczki.pl).

Czajniki ceramiczne
W ofercie sklepu są czajniki ceramiczne niemieckiej firmy HAEN. Każdy z nich można kupić dodatkowo z zestawem do herbaty posiadającym te same zdobienia co czajnik. Sklep z wyposażeniem kuchni proponuje czajniki HAEN o pojemności od 0,6 do 1,2 litra. Wszystkie posiadają oryginalny kształt i wzorek. Czajnik ceramiczny HONG KONG posiada orientalny motyw liści. Natomiast czarny czajnik ceramiczny TOKYO olśniewa ślicznym wzorkiem białych kwiatów spotykanym w Kraju Kwitnącej Wiśni. Czajnik ceramiczny BARCELONA swoimi zdobieniami oraz kolorystyką nawiązuje do lat 50. Oprócz tego czajnik ceramiczny AMSTERDAM czaruje prostym motywem w stylu Delft.

Czajniki ceramiczne z naszego sklepu dodadzą delikatności Twojej kuchni. Każdy z nich spotka się również z dużą aprobatą jako prezent na rocznicę ślubu.


Author: A.Z.