Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/xsynthetic.org/includes/menu.inc).

Czemu jakość jest tak ważna? Jakie mamy przykłady stosowania dobrych praktyk?

Powered by Drupal
Nieprzypadkowo mówi się, że ważniejsza jest jakość niż ilość. Jeśliby nawet ktoś zaoferował wiele artykułów, które nie spełniają naszych wymagań, to my i tak zdecydujemy się na jeden, sprawdzony, jakościowy produkt. Tak to często działa.


Wiadomo czego spodziewać się po naszym ulubionym artykule, dlatego najczęściej do niego wracamy, kupujemy go, korzystamy z niego za każdym razem. Przez to też zyskują klienci, są świadomi z jaką rzeczą maja do czynienia, jak i producenci, ponieważ ich produkty są kupowane przez klientów.
Istnieje tak właściwie całkiem dużo certyfikatów, dzięki którym wiemy, że dany artykuł jest tym, który jest wart zaufania. Jednym z najbardziej znanych certyfikatów oraz znaków jakości jest Iso 50001 (poznaj szczegóły). To dosyć nowa, międzynarodowa norma, jaka odnosi się do systemu zarządzania energią. Jest opracowana trzymając się europejskiego standardu EN 16001. Norma posiada zastosowanie dla każdej organizacji i to niezależnie od lokalizacji, jak i wielkości lub branży. Do tego bierze pod uwagę firmy, które stosują procesy energochłonne lub emitujące znaczne ilości gazów cieplarnianych. Inteligentne zarządzanie zasobami energetycznymi jest bardzo ważnym elementem tego jak prezentuje się firma. W trakcie ostatniej dekady w naszym kraju nastąpiły wielkie postępy w temacie efektywności energetycznej. Wciąż większa ilość organizacji już obecnie odgrywa ważną rolę w walce z efektem cieplarnianym, przy okazji minimalizując swoje wydatki w wyniku oszczędności energetycznych. Kolejną liczącą się normą jest certyfikat Globalgap. To odpowiedź na wciąż wzrastające wymagania klientów.

Jeśli prezentowana w tym artykule kwestia jest dla Ciebie ciekawa, to ponadto sprawdź również podobne warte przeczytania teksty.

Podstawowym celem takiego systemu jest gwarancja bezpieczeństwa produkowanej żywności w gospodarstwie. Zadanie to jest realizowane przez gospodarowanie o charakterze zrównoważonym, w zgodzie z Kodeksem Dobrej Praktyki Rolniczej.
Certyfikat
Author: Michael Coté
Source: http://www.flickr.com
Artykuły jakie takim kodeksem objęte powinny spełniać określone założenia.


Nawozy powinny być stosowane w optymalnych dawkach, najlepiej w oparciu o badanie próbek gleby i zapotrzebowanie roślin na składniki odżywcze. Muszą być przechowywane w sposób, który zapewnia niedopuszczenia do skażenia wód gruntowych. Jakość produktu natomiast potwierdzają przykładowo analizy pozostałości środków ochrony roślin, które muszą być zrobione przez specjalizujące się w takich badaniach laboratorium.