Czy się charakteryzuje komunikacja przemysłowa?

Powered by Drupal
Nowoczesny przemysł nie może sprawnie funkcjonować bez komunikacji i przesyłu danych. W realizacji tego zadania wykorzystywane są różne systemy komunikacji przemysłowej. Radiomodem, czyli modem radiowy, to urządzenie, które okazuje się potrzebne wszędzie tam, gdzie nie można ułożyć tradycyjnego przewodu albo z jakichś względów jest to pracochłonne lub bardzo drogie. W zależności od rodzaju modułów, dane mogą być wysyłane na dystansie nawet kilkudziesięciu kilometrów.


przemysł
Author: Grégory Tonon
Source: http://www.flickr.com
Atutem używania rozwiązań wykorzystujących urządzenia radiowe jest możliwość pracy w układzie punkt – wielopunkt, co powoduje, że dane mogą być przesyłane do kilku stacji bazowych, gdzie są potem obrabiane.


W systemie komunikacji przemysłowej istotną funkcję pełni też klawiatura. Ponieważ aktualnie klawiatura przemysłowa zazwyczaj użytkowana jest w niełatwych warunkach, niekiedy w skomplikowanych warunkach atmosferycznych i jest narzędziem, na którym nieraz pracuje kilka osób, musi być trwała, bezawaryjna i odporna na warunki zewnętrzne. Klawiatury nadające się do pracy na aplikacjach przemysł - https://www.arapneumatik.pl/k-12-przepustnice-klapowe-klapy-armatury-przemyslowej -owych, mają odpowiednią klasę szczelności i wytwarzane są ze stali nierdzewnej lub z silikonu. Zobacz: dowiedz się więcej na .


Systemy przetwarzania danych w przemyśle mogą pracować na różnych poziomach i dokonywać kontroli różnych obszarów. Mogą prowadzić na przykład monitoring zmian środowiskowych. Do tego zadania stosuje się różne dodatkowe urządzenia, na przykład czujnik przepływu powietrza lub czujnik temperatury. Czujniki mogą też sterować różnego rodzaju systemy przeprowadzające operacjeprzemysłowe. Są to na przykład urządzenia, w których wykorzystywany jest dobry agregat hydrauliczny. Wśród nich można wymienić prasy hydrauliczne, podnośniki, wiertnice, łuparki, windy lub dźwigi – w zależności od gałęzi przemysłu, w której funkcjonują. Oprócz tego, że systemy przetwarzania danych sterują tymi urządzeniami, potrafią również monitorować rozmaite parametry ich pracy, a także przetwarzać i przesyłać te dane.


Dowiedz się wszystkiego z branży: na temat oddymiana hal.