Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/xsynthetic.org/includes/menu.inc).

Czy Twój facet bierze udział w pracach domowych? Jeśli nie to niewątpliwie powinien zacząć!

Powered by Drupal
Nie da się zaprzeczyć, że przez wiele lat zajmowanie się domem było obowiązkiem praktycznie wyłącznie kobiet. Tradycja ta pochodzi aż z czasów prehistorycznych, kiedy mężczyzna wychodził na cały dzień z domu na polowanie, a żona w tym czasie miała za zadanie opiekowanie się dziećmi i domem. Choć od tamtych czasów minęły już setki lat, wciąż w naszym społeczeństwie panuje mit, że to kobiety powinny zajmować się obowiązkami w domu, zaś obowiązkiem mężczyzny jest dbanie o utrzymanie tego domu - niegdyś oznaczało to przyniesienie upolowanego zwierzęcia na obiad, dziś natomiast przynoszenie z pracy wynagrodzenia na utrzymanie rodziny. Czy jednakże w obecnych czasach tego typu podział ról nadal się sprawdza? Okazuje się, że nie do końca.

kawa z ekspresu
Source: en.wikipedia.org
Przede wszystkim trzeba zwrócić szczególną uwagę na zmianę pozycji kobiety w społeczeństwie, jaka dokonała się za sprawą feministek - kto wie jak rozkręcić ekspres?. Teraz kobiety są o wiele bardziej niezależne niż jeszcze kilkadziesiąt czy kilkaset lat wcześniej. Współczesna kobieta zdecydowanie dobrze wie, jak rozkręcić ekspres lub na przykład wymienić popsutą żarówkę. Okazuje się, że chociaż takie rzeczy tradycyjnie należały do mężczyzn, dzisiejsze kobiety doskonale radzą sobie z naprawą podstawowych sprzętów kuchennych. Zepsuta zmywarka nie jest już ogromnym kłopotem, a nawet jeśli dziewczyna nie może sobie z nią poradzić - właściwie w każdej chwili może wezwać po pomoc specjalistę, który się tym zajmie. Jest to bez wątpliwości niezwykle wygodne, bo nie trzeba w każdej chwili liczyć na pomoc mężczyzny, ale można świetnie poradzić sobie samemu. Równocześnie mężczyźni zaczynają brać coraz większy udział w pracach domowych. Duży wpływ na to miał niewątpliwie rozwój technologii (sprawdź co to jest automatyczna identyfikacja towarów) - jeśli teraz w co drugim polskim domu jest zmywarka to bez wątpienia mężczyźni częściej angażują się w jej napełnienie niż w standardowe zmywanie naczyń. Równocześnie często starają się także spełniać inne, bardziej męskie obowiązki domowe, jak wspomniana wcześniej naprawa różnych drobnych usterek.akcesoria do sprzątania
Author: FolsomNatural
Source: http://www.flickr.com
Przecież praktycznie każdy mężczyzna wie znakomicie, jak rozkręcić ekspres do kawy - pytanie tylko, czy ma na to ochotę. Okazuje się, że w obecnych czasach coraz bardziej zacierają się różnice pomiędzy poszczególnymi płciami. Kobiety niejednokrotnie zajmują się drobnymi naprawami w domu, a faceci oczywiście coraz częściej angażują się w pomoc.

Serdecznie namawiamy do przeczytania większej ilości artykułów na omawiany temat. Jeżeli Cię on intryguje, to zobacz stronę (http://www.tokarnia-sosenka.com.pl/drewniane-pudelka), na której zaprezentowane są uzupełniające teksty.

Coraz częściej mężczyźni zajmują się również wychowywaniem dzieci - wiarygodne źródło.