Czy zdecydować się na plazmowe cięcie blachy HARDOX?

Powered by Drupal
Blacha to materiał, którego zastosowanie bywa niezwykle bogate. Zwłaszcza blacha trudnościeralna, jakiej twardość daje możliwość na zastosowanie w niemal każdej dziedzinie usług. Wykorzystujemy ją do wytwarzania prowadnic, ślizgów, podajników, sit, rozkruszaczy i mnóstwa innych części. Stąd trzeb także mieć świadomość tego, w jakim miejscu i w jaki sposób da się taką blachę przyciąć.

http://www.stal-hurt.com/
Niezwykle popularna w obszarze blach trudnościeralnych wydaje się być blacha HARDOX. Blachy trudnościeralne HARDOX cechują się wysoką trwałością w połączeniu z uodpornieniem na czynniki cierne, a to sprawia, że jest to materiał wyjątkowy w klasie blach trudnościeralnych. Oprócz napomkniętych wyżej metod wykorzystania tego surowca, mamy możliwość wykorzystać go też jako przekładnie - dodaj serwis do stron zaufanych -, koła zębate, tarcze, frezy oraz każde podobne części do maszyn, jakie muszą charakteryzować się nadzwyczajną trwałością na czynniki zewnętrzne. Blachy trudnościeralne maja możliwość być wycinane przy pomocy gazu, wiązki laserowej, plazmy, a – co ciekawe – nawet strumienia wody. Najczęściej stosowaną metodą jest jednak plazmowe cięcie blach. Rzecz jasna przycięte blachy trudnościeralne HARDOX mogą być stosownie nawiercane, gwintowane, rzeźbione i formowane np. w kręgi, walce lub leje.

Ważnym atutem nożyc GSC 10,8 V LI jest wydajny akumulator litowo jonowy, niewielki ciężar tylko 1,4 kg oraz zwarta konstrukcja.
Author: Bosch
Source: www.bosch-media.pl
Blachy trudnościeralne Hardox to produkt unikalny, sprowadzany wprost z hut w Szwecji. Rzecz jasna produkowana jest w kilku rodzajach, rozmiarach i stopniach odporności, a więc wybór jest bardzo duży. Przetwarzanie tej materiału nie jest bynajmniej proste, a odbywać może się to wyłącznie w profesjonalnych przedsiębiorstwach, jakie są doświadczone w działaniu z blachami trudnościeralnymi. Plazmowe cięcie blach to najczęściej wybierana metoda, gdyż jest to proces cięcia metalu przy pomocy łuku plazmowe, a więc możliwy do przeprowadzania w sposób zmechanizowany. Plazmowe cięcie blach (http://multitech.org.pl/) może zostać wykonane za pomocą przecinarek CNC albo mechaniznów w przemyśle, gdzie źródłem ciepła stapiającym metal jest wspomniany łuk plazmowy jarzący się między elektrodą a metalem poddawanym obróbce. To proces, który jest najprostszym oraz najbardziej wydajnym ze wszystkich wykorzystywanych metod wycinania blach trudnościeralnych, typu blachy HARDOX.