Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/xsynthetic.org/includes/menu.inc).

Do czego służą zasobniki ciśnieniowe

Powered by Drupal
Człowiek do działania potrzebuje znacznej ilości wody. Zużywamy ją do picia pichcenia, mycia naczyń, kąpieli i innych działań gospodarczych, stąd istotne jest jej oszczędzanie i racjonalne gospodarowanie (a więc przykładowo podlewanie ogrodu wodą deszczową). Oszczędzanie wody to też tak proste czynności jak zakręcanie wody w czasie mycia zębów czy kąpieli. Warto także używać zmywarki, gdyż to oszczędność wody ale również energii elektrycznej. Wszystko to co napisaliśmy wyżej to elementarz ekologiczny.


zbiornik ciśnieniowy
Author: Newtown grafitti
Source: http://www.flickr.com
Można by postawić pytanie po co te wszystkie ceregiele. Odpowiedź jest stosunkowo prosta - już teraz są na ziemi obszary gdzie brak przydatnej do picia wody po którą czasami iść trzeba sporą odległość. To, iż w tej chwili nie ma jeszcze w naszej części świata tak wielkich problemów z wodą nie oznacza, że kiedyś tak nie będzie. Jak jednak się to dzieje, że woda wypływa z naszych kranów? Możliwe to jest dzięki układowi rur w których pod wysokim ciśnieniem dostarczana jest do naszych domostw.

Przeczytaj ten artykuł, to również jest świetny artykuł (http://elmet-produkcja.pl/frezowanie) opisywanego zagadnienia. Nie wahaj się i kliknij a z pewnością się nie zawiedziesz.

Jednym z ważniejszych fragmentów tego układu są zbiorniki hydroforowe, gromadzą one wodę przeznaczoną do celów spożywczych - cechy wyróżniające zbiorniki hydroforowe.

Podłączane one są do pomp głębinowych, które to z głębszych pokładów ziemi wydobywają czystą wodę. Poza przechowywaniem wody poniektóre zbiorniki hydroforowe pozwalają na zmniejszenie ryzyka zanieczyszczenia wody poprzez zastosowanie membran które oddzielają większe zanieczyszczenia. Naturalnie to nie jedyny etap oczyszczania wody a jedynie wstępny. Instalacje takie mogą posiadać charakter przemysłowy - wówczas dostarczają one wodę dla całych dzielnic. Zbiorniki hydroforowe mogą być również cząstką przydomowych instalacji doprowadzającej wodę ze studni.


Rzecz jasna można w gospodarstwie domowym wykorzystać także innego rodzaju zbiorniki ciśnieniowe, i to nawet niejednokrotnie nie do końca zdając sobie z tego sprawę. Przykładem może być tutaj zwyczajna, często stosowana w kuchni butla na propan. O wiele szersze użycie zbiorniki ciśnieniowe mają w przemyśle. Uniwersalnie stosuje się je jako opakowania do przechowywania tzw. gazów technicznych. Wykorzystywane są też w medycynie jako fragmenty rozmaitych wymyślnych aparatów (dla przykładu aparaty do podawania tlenu).