Dodatki do grilla

Powered by Drupal
Czas, w którym rozpoczyna robić się na dworze coraz promienniej a także przyjemniej, oczekiwany przełom wiosny i lata to moment, w którym mamy ochotę jak najwięcej wypoczywać naświeżym powietrzu. Dla wielu z nas wiąże się to z początkiem okresu grillowego na działkach bądź w przydomowych ogródkach, a również w czasie wyjazdowych eskapadach poza miasto.Oprócz zakupu właściwego grilla, konieczny okazuje się jeszcze jedna część – akcesoria do grilla.

Grillowe rewolucje
Author: Fotolia
Source: Fotolia
Niezależnie od preferencji kulinarnych, asortymentu przygotowywanych potraw z grilla lub sposobu pracy, wszyscy potrzebujemy pewnego podstawowego arsenału przyborów. Pewnikiem udanego grillowania jest dobra rozpałka bądź olej do grilla, które zaoszczędzą nasz czas i energię.

Doskonałym wyjściem będzie też ręczna lub elektryczna dmuchawka służąca do prostszego rozniecania grilla.Zapewne wskazane stają się również tego rodzaju produkty, jak dobry nóż do mięsa, duży widelec bądź praktyczna łopatka do przerzucania i nakładania na talerzyki grillowanych smakołyków. W roli tej sprawdzić się również mogą specjalne szczypce (popularne szczypce). Doskonale,gdy artykuły te zakończone są antypoślizgowymi wypustkami,o wiele bardziej podnoszącymi wygodę ich stosowania. Dobierając drobne przybory do grillowania nie możemy zapominać o tym, co sprawia, że dania z grilla są tak wonne i apetyczne – o przyprawach. Praktycznie jest zaopatrzyć się np.w stalowe przyprawniki albo zabrać ze sobą lubiany młynek do pieprzu.

Wielką popularnością wśród wielbicieli grillowanych smakołyków cieszą się ruszty do grilla, o przeznaczeniu do konkretnych produktów żywnościowych. Ruszt do grillowania mięsa przyda się szczególnie entuzjastom żeberek, steków, marynowanej karkówki lub soczystego kurczaka, ale z powodzeniem mogą go także użyć wegetarianie – do ułożenia warzyw bądź (powołaj się na nas) chrupiącego pieczywka. Ruszty zaopatrzone są w solidne, zazwyczaj drewniane rączki, które upraszczają obracanie przyrządzanych potraw. Pokryte są na ogół powłoką teflonową, która nie tylko zapobiega przypalaniu i przyczepianiu się jedzenia do siatki, ale dodatkowo jest niezwykle łatwa do czyszczenia. Fanów dań rybnych z pewnością ucieszy funkcjonalny ruszt do grillowania ryby. Umożliwi on przyrządzenie wyśmienitych filetów, ale pomieści również calutką rybę (nawet znacznych wymiarów). Siatka w ruszcie jest obustronnie zamykana, co zapobiegnie rozpadnięciu ryby na kawałki albo wypłynięciu nadzienia. Praktyczne ruszty można znaleźć w propozycji sklepu internetowego garneczki.pl.

Podawanie grillowanych dań zaproszonym na wspólną biesiadę gościom pomogą specjalne talerze (www.garneczki.pl) do grilla albo jednorazowe tacki. Niezbędne okażą się również plastikowe sztućce, a szczególnie widelce do szaszłyków. Warto pomyśleć również o własnym bezpieczeństwie w trakcie grillowania – z pomocą przyjdzie nam np. rękawica ochronna czy fartuch (popularnością cieszą się te z wesołymi nadrukami). Miłego grillowania!
Author: A.Z.
Tags: