Duże oszczędności na ogrzewaniu domu przy użyciu najnowocześniejszych pomp ciepła.

Powered by Drupal
Kiedy człowiek postawi na wybudowanie domu, podejmuje nadzwyczaj dużo decyzji, jakie mają ułatwić mu późniejsze życie w owym domu. Jedną z owych decyzji jest wybór systemu ogrzewania jak i ciepłej wody. Właśnie ów temat dzisiaj pragnęlibyśmy przeanalizować w tym artykule. Przede wszystkim pragnęlibyśmy się skupić na pompach ciepła, jakie obecnie zostały wyjątkowo znanym rozwiązaniem.


pompa ciepła
Author: David Cedrone
Source: http://www.flickr.com
Będzie parę rodzajów pomp ciepła: Pompy ciepła powietrzne, głębinowe a także z przekazanej do ciepłej wody. Każde z danych rozstrzygnięć ma swoje walory oraz wady, tymczasem będą to jedne z najdogodniejszych rozwiązań, jeżeli chodzi o ogrzewanie domu jak i dostarczanie ciepłej wody. Jedyną z nielicznych wad owych systemów jest ich cena, która nie należy do najmniejszych. Jednakże jakby przeanalizować cenę do kolejnych oszczędności na ogrzewaniu to powstaje łatwy rachunek, że po około ośmiu – dziesięciu latach koszt wyrównuje się. Więcej na ten temat: http://sun-gallo.pl/oferta/pompy-ciepla/.

W jaki sposób funkcjonują te systemy? Otóż zasada działania pomp ciepła będzie wyjątkowo łatwa: wymuszają one przepływ ciepła z otoczenia o mniejszej temperaturze do otoczenia o temperaturze większej albo na odwrót. Głównie chodzi o przepływ ciepła w układzie zamkniętym, a dzięki przejściu cieczy (głównie będzie to woda) w układzie poprzez otoczenie o większej temperaturze, wtedy ciecz się nagrzewa. Dzięki takiemu układowi ciecz płynąca w układzie, cały czas się nagrzewa w otoczeniu o wyższej temperaturze i następnie oddaje swoje ciepło w układ o niższej temperaturze.


pompy ciepła
Author: EnergieAgentur.NRW
Source: http://www.flickr.com
Inaczej rzecz ujmując: gdy posiada się pompy ciepła głębinowe to cały układ znajduje się głęboko w ziemi. Woda, jaka przepływa w obiegu wyjątkowo głęboko w ziemi ogrzewa się po czym wędrując ku górze oddaje swoje ciepło (zasadniczo w ogrzewanym domu). Idealnie opisane działanie jest w: pompa ciepła łódź, gdzie tworzy się jedne z najlepszych układów pomp ciepła w kraju. Pompa ciepła łódź będzie to niebywale dobre rozstrzygnięcie jeśli chodzi o ekonomie ogrzewania domu. Po zamontowaniu pomp ciepła koszty ogrzewania jak również ciepłej wody maleją praktycznie do zera, dzięki czemu w ekspresowym tempie powraca koszt inwestycji.