Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/xsynthetic.org/includes/menu.inc).

Gniazdo poczwórne i gniazdo satelitarne jako konieczne części domowej elektryki

Powered by Drupal
Odpowiednio rozmieszczona elektryka jest gwarancją wygodnego używania obecnych w domu urządzeń elektrycznych. Istnieje niemało rozmaitych rodzajów gniazdek, niektóre z nich są zbędne, ale są i takie, które bezwzględnie trzeba mieć w domu.


gniazdko elektryczne
Author: Mebel Rust
Source: Mebel Rust
Tym, bez czego nie istnieje żadna ergonomiczna kuchnia, jest gniazdo poczwórne. Urządzenia AGD, jak lodówka, albo piekarnik, są instalowane trwale i do nich można zamontować tradycyjne gniazdko, natomiast sytuacja, w której drobne sprzęty musimy ciągle przełączać, byłaby szczególnie denerwująca.

Nie czekaj - jeżeli zaciekawił Cię nasz post, to chcemy nakłonić Cię do przejścia do serwisu twórcy (https://www.wsiz.wroc.pl/), aby przyswoić kolejne niesamowite szczegóły.

Miejsce na cztery wtyczki to rozwiązanie wygodne, a zarazem gustowne. Dzięki jego użyciu w pomieszczeniu kuchennym, w dogodny sposób skorzystamy z opiekacza, wagi kuchennej, czy młynka do kawy. Takie skoncentrowanie źródła prądu w kuchni usprawnia również przygotowywanie dań – nie musimy biegać po całym pomieszczeniu, żeby użyć wybrane sprzęty. W pokoju dziennym natomiast sprawdzi się doskonale gniazdo satelitarne, pozwalające odbierać sygnał satelitarny z anteny. Zanim je zamontujemy, rozważmy, w którym miejscu najlepiej to zrobić – przewód, biegnący przez cały salon, nigdy nie wygląda ładnie.

Gniazdko elektryczne
Author: Tristan Schmurr
Source: http://www.flickr.com
Tak, jak wszelkie inne typy gniazdek, tak również gniazdo poczwórne występuje w odmiennych wersjach. Wybrane warianty odróżniają się od siebie nie tylko ułożeniem kontaktów, lecz również sposobem instalacji. Wyróżniamy gniazda natynkowe i podtynkowe. Należy przy zakupie zadbać o bezpieczeństwo, lepiej kupić gniazda z uziemieniem, a jeśli będą nabywane do pomieszczeń, w których narażone mogą być na działanie wody, jak łazienka, czy kuchnia, rozsądnie jest zdecydować się na gniazdo przeciwbryzgowe, czyli z dodatkową ochronką, zapobiegającą dostaniu się wody do wnętrza instalacji. Jeżeli chodzi o gniazdo satelitarne, trzeba przemyśleć, czy wystarczające będzie jedno, czy też planujemy zamontować ich większą liczbę. W przypadku instalacji pojedynczej należy kupić gniazdo końcowe, w przypadku większej liczby gniazd, stosujemy gniazda przelotowe, a jedno z nich musi być końcowe.

Absorbujący wpis? Jeżeli tak myślisz, kliknij bez ociągania ten odnośnik, ponieważ w witrynie lapp kable, którą tu odnajdziesz, też jest coś wartościowego!

Zanim udamy się na zakupy, warto zapoznać się z dostępnymi informacjami, albo zasięgnąć porady eksperta, gdyż instalacja elektryczna to coś, co instaluje się raz i służyć ma przez wiele lat.