Innowacyjne magazyny, jakie będą o wiele bardziej funkcjonalne aniżeli te, które otwierano kiedyś.

Powered by Drupal
Magazyny i hale
Author: Sonia Belviso
Source: http://www.flickr.com
W błyskawiczny i łatwy sposób można je montować oraz demontować. Są one porządnie wykonane z najlepszej jakości surowców. Charakteryzują się dużą funkcjonalnością i bezusterkowością. Wyróżniamy parę rodzajów takich regałów. Są to regały paletowe standardowe, wjezdne, przepływowe a także przesuwane.

Regały magazynowe występują w wielorakich formach w zależności od materiału stacjonującego w danym magazynie. Możemy wymienić regały rzędowe, regały wjezdne, regały półkowe, przepływowe, itp. Wielokrotnie spotykane, zwłaszcza w dużych magazynach są regały wjezdne. Spełniają one funkcję zabezpieczającą dla subtelnych towarów, które nie mogą być gromadzone w sposób blokowy. Chcąc ulokować, czy też zsunąć artykuł, przesuwa się po prostu wszelkie znajdujące się na danym regale.

Regały wjezdne używane są też w chłodniach. Wykonane są w owym przypadku z tworzyw nie ulegającym działaniom niskich temperatur. Kolejne regały, które konstruowane są zazwyczaj w taki sposób, aby w jak najlepszy sposób wykorzystały powierzchnię magazynu to regały magazynowe. Są one gwarancją wysokiej jakości i solidności. Dzięki nim można mieć nieograniczoną ilość produktów w zasięgu ręki a trafienie do nich jest szybkie i proste, a co najważniejsze nie zaburza porządku.

Są one w szczególności proponowane przedsiębiorstwom, które zajmują się logistyką oraz potrzebują niezawodnych i wypróbowanych rozwiązań. W czasie wybierania mebli dla magazynów należy mieć koniecznie na uwadze również ich jakość. Pozorna oszczędność polegająca na kupowaniu najtańszych produktów, niezależnie od ich trwałości, jest rzeczywiście bardzo myląca. Na przykład, kupując regały wspornikowe trzeba sprawdzić z jakich materiałów zostały one wykonane i jaki ciężar mogą unieść. Ich zadaniem jest składowanie towarów, jakich waga oraz wielkość jest faktycznie bardzo duża, dlatego zwrócenie uwagi na te kwestie ma priorytetowe znaczenie.

Tu pełna oferta: systemy regałów. Generalnie rzecz biorąc wszystkie regały przemysłowe powinny być zaprojektowane tak, aby były dostosowane do potrzeb i oczekiwań klientów. Ich konstrukcja powinna być trwała i stabilna, stworzona z bardzo dobrej jakości stali. Trzeba pamiętać, że duża wydajność pomieszczeń gospodarczych ma znaczący jak niedecydujący wpływ na wymiar realizacji dostaw niejednego przedsiębiorcy. Wybierając regały powinno się zwrócić szczególną uwagę na trzy podstawowe cechy. Magazyny nie składają się wyłącznie z regałów i tego, co jest na nich przechowywane. Wyposażenie magazynów mieści dodatkowo wszystkie potrzebne dla jego właściwego działania przyrządy. W ich skład wchodzą stoliki warsztatowe, urządzenie grzewcze czy wózki widłowe. Wyposażenie magazynów to również multum mniejszych, w wielu przypadkach niedostrzegalnych na pierwszy rzut oka oprzyrządowań, bez jakich jednak praca w tym miejscu byłaby nierealna.