Jak kupić wytrzymałe blachy trudnościeralne Hardox?

Powered by Drupal
Hardox jest światowym liderem w zakresie blach trudnościeralnych. Materiały Hardox są przystosowane do używania ich w ciężkich warunkach. Piasek, kopaliny, złom i inne podobne czynniki nie są w stanie wyrządzić trwałej szkody trudnościeralnym blachom Hardox. Blachy Hardox produkowane są w kilku: gatunkach; wymiarach jak i twardościach.


Do najbardziej typowych rodzajów ścierania zalicza się ścieranie ślizgowe oraz uderzeniowe. Cząstki ścierne znajdują się w wąskiej szczelinie pomiędzy dwoma sztywnymi powierzchniami - wytwarzają ścieranie związane ze zgniataniem, które jest jednym z podstawowych typów ścierania. Każdy produkt jest specyficzny i w innym stopniu przyczynia się do powstawiania uszkodzeń zw. z określonym rodzajem ścierania. Twardość to własność, która zapewnia doskonałą ochronę przed zużyciem w czasie całego okresu użytkowania blach Hardox.Twardość zmniejsza zużycie, gdyż krawędzie materiału ciernego mają trudności z wrzynaniem się w ciężką powierzchnię. Twardość nie jest tylko i wyłącznie powierzchniowa, ale odznacza całą gamę materiałów Hardox. Recycling, na przykład fragmentacja odpadów, stawia spore wymagania co do sprzętu -

Blacha
Author: Mark Gaw
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli stosowane materiały zużywają się za szybko, oznacza to też spore koszty. By utrzymać produktywność oraz konkurencyjność, podstawowym jest użycie wytrzymałych materiałów. Rozwiązaniem w tym wypadku mogą być blachy Hardox. Hardox idealnie sprawdzają się w czasie drogowych prac budowlanych. Wykonywanie wykopów jak i transport materiału to codzienne czynności prowadzące do zużycia sprzętu. Dzięki zastosowaniu stali Hardox do produkcji elementów eksploatacyjnych oraz maszyn można w znaczny sposób oszczędzić czas za sprawą zwiększonej ładowności, co z kolejno przyśpiesza oddanie drogi do użytku. Prace wykonywane w kopalniach odkrywkowych jak i kamieniołomach stawiają wysokie wymagania przed sprzętem. Pójście na kompromis co do ochrony przed ścieraniem może okazać się kosztowne. Blachy Hardox to znakomite korzyści dla przemysłu górniczego i wydobywczego na każdym etapie produkcji.


Blacha metalowa
Author: José Ramón Polo López
Source: http://www.flickr.com
Blacha trudnościeralna Hardox to znana i najbardziej ceniona stal na świecie. Wyjątkowe własności tych blach polegają na:niesamowitych właściwościach wytrzymałościowych i optymalnych tolerancjach wykonania mimo twardości. Blachy Hardox można ciąć, przy użyciu techniki cięcia na gorąco albo na zimno. Sposób cięcia na zimno, obejmuje cięcie strumieniem wodnym, przycinanie, piłowanie. Zobacz szczegóły: .
Sposób na gorąco to cięcie tlenem, plazmowe cięcie blach oraz przycinanie laserowe.
Docięte blachy mogą też być wiercone, gwintowane, frezowane, jak również zwijane do różnych kształtów np. kręgów, rur albo lejów itp.