Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/xsynthetic.org/includes/menu.inc).

Jak kupować lornetkę, żeby służyła nam długo?

Powered by Drupal
Kupując tego typu sprzęt, chcielibyśmy, aby działał nam długie lata. Żebyśmy jadąc gdzieś na wycieczkę, mieli co wziąć ze sobą, żeby śledzić z bliska jakiekolwiek niespotykane zjawiska.


Kupując lornetkę trzeba pamiętać, żeby nie nabywać lornetki z powłokami rubinowymi.
lornetki


traktor
Author: photobeppus
Source: http://www.flickr.com


Nie przydają się one do jakichkolwiek obserwacji, gdyż bardzo często są to mało warte zabawki. Powłoka rubinowa zazwyczaj fałszuje kolory i redukuje liczbę zbieranego światła. Można by je w łatwy sposób odróżnić od pozostałych, ponieważ można przeglądać się w nich jak w lustrze. Najważniejszym parametrem, o jakim musimy pamiętać wybierając lornetkę, jest średnica obiektywu. Jeżeli prowadzimy obserwacje astronomiczne albo w nocy, wybrać powinniśmy obiektyw przynajmniej 50 milimetrowy. W turystyce oraz polowaniach w dzień, doskonale będą sprawdzać się lornetki o obiektywie 30-42 milimetry. Ogromne powiększenie w lornetce wcale nie jest dobre.

Odczuwasz ochotę na kolejne interesujące wpisy? Nie czekaj! Stworzyliśmy ich dla Ciebie sporo. Zatem klikaj (https://e-vemco.pl/produkty/spawarki-swiatlowodowe,2,7511) i ciesz się świeżymi opisami.

Najlepiej będzie jeżeli powiększenie będzie wynosić 12-15 razy. Przy większym powiększeniu zmniejsza się pole widzenia oraz jasność wizji.


Idąc po taki sprzęt, najlepiej wziąć ze sobą linijkę. Możesz w ten sposób zmierzyć średnicę obiektywu oraz sprawdź ją ze średnicą podawaną przez wytwórcy. Powinieneś ocenić całościowe wykonanie lornetki. Musisz ścisnąć tubus przy obiektywie. Jeśli zacznie on wyginać się, nie kupuj tego urządzenia, gdyż nie będzie służyć ci zbytnio długi czas. Najlepsza będzie lornetka ciężka, jaka zbudowana jest z aluminium lub metalowa. Metal zazwyczaj obity jest gumą. Na binokle lornetki powinieneś mocno nacisnąć.
Nie mogą uginać się oraz naciskając na okulary nie możesz lornetki rozogniskować. Jeżeli lornetka posiada w tubusie brud albo ślady kleju, nie kupuj takiego urządzenia. Dobra lornetka we wnętrzu powinna być dobrze wyczerniona.