Jak na przykład pewnie trzymać dane w chmurze?

Powered by Drupal
Dziś coraz częściej mówi się o utrwalaniu danych w chmurze a także o różnych niebezpieczeństwach z tym związanych. Pożądane byłoby więc ustrzec się możliwych zagrożeń i dowiedzieć się jakim sposobem bezpiecznie i bez żadnego niebezpieczeństwa przechowywać dane w chmurze.

wirtualny serwer
Author: Atomic Taco
Source: http://www.flickr.com
Nim jednak przejdziemy do wytłumaczenia tej kwestii należałoby wcześniej przybliżyć sobie nieco pojęcie utrwalania danych w chmurze.

W dzisiejszych czasach masa osób coraz częściej notuje wiadomości nie na dyskach w swoim komputerze, lecz na serwisach zewnętrznych, inaczej w chmurach. Tak więc dane (zobacz hiperłącze do serwisu) w chmurze to nic innego jak dane gromadzone i użytkowane w Internecie, do jakich dojście można dostać właśnie przez Sieć. Jest to rozwiązanie niezwykle wygodne, ponieważ do chmury zdołamy mieć dojście z każdego komputera, tabletu albo innego urządzenia, które łączy się z Internetem. (dane (polecamy) z chmury).

Możemy wyróżnić dwa typy chmur - prywatne oraz publiczne. Chmury prywatne są oddane dla jakiejś konkretnej grupy osób, przykładowo dla pracowników firm czy przedsiębiorstw. Chmury publiczne to natomiast infrastruktura, jaką dana firma zdoła proponować wielu uczestnikom równocześnie.W chmurze zdołamy aktualnie zachowywać naprawdę niemało danych, takich jak na przykład maile, pliki tekstowe, znaczące dokumenty lub zdjęcia. Chociaż niebezpieczeństwem może być to, że tak właściwie nie wiemy kto ma dostęp do naszych własnych plików i nie mamy stuprocentowej gwarancji tajności danych. Umieszczając różne prywatne rzeczy w chmurze po części tracimy do nich dostęp, poniekąd też są one upowszechniane rozmaitym osobom.

https://tiktalik.com/
Author: Linux Screenshots
Source: http://www.flickr.com
Wskutek tego wskazane jest pamiętać o tym, by nie wszystkie ważne dla nas pliki lub zdjęcia umieszczać w chmurze. W wypadku poniektórych rzeczy z pewnością lepiej będzie pozostawić je na dysku naszego peceta. Dodatkowo decydując się na dane w chmurze powinno się szczegółowo przeczytać regulamin, który określa korzystanie z tej usługi oraz zwrócić uwagę w szczególności na dane dotyczące zachowania poufności.
Tags: