Jak obecnie wygląda w w udziale ludzkości czytanie literatury

Powered by Drupal
amazon
Author: Scott Lewis
Source: http://www.flickr.com
Aktualnie wiele osób twierdzi, że standardowa książka powoli odchodzi do lamusa. Ich zdaniem za kilka lat zostanie ona zupełnie wyparta przez komputery i sieć WWW. Nie jest to jednak prawdopodobne, ponieważ książka w tradycyjnej, papierowej postaci wciąż posiada spore grono zwolenników. Poza tym jednak technologie w tym zakresie są nieustannie rozwijane. Stosunkowo niedawno pojawiły się tak zwane e-książki, czyli książkielektroniczne.

Ich przeznaczeniem jest czytanie nie na papierze, a na wysokiej jakości wyświetlaczu. Na początku przez e-booki rozumiano tylko pliki tekstowe z książkami, które były czytane na ekranie komputera. Obecnie ich definicja uległa zmianie ze względu na zmiany technplogiczne. Wymylono innowacyjne formaty danych do wyświetlania e-booków. Ewoluowała także technologia w zakresie ich odczytywania.

Tablet Samsung
Author: Samsung
Source: Samsung
Niemniej wprawdzie jesteśmy zmuszeni do używania ich racjonalnie, bowiem nadmierny użytej często może doprowadzić nas uzależnieni. Niemniej wprawdzie technika elektroniczna z dnia na dzień nieustannie się rozwija, w związku z tym wymaga ona naszej bacznej obserwacji, aby ciągle pozostawać z nią na bieżąco.
taniomania.pl
Author: Philips
Source: Philips
Gadżet, który w tej chwili chyba zdobył rynek elektroniki użytkowej, to smartfon. Każdy liczący się producent ma w swojej ofercie kilka, jak nie kilkanaście i więcej, różnorakich modeli dla każdego z segmentów rynku. Już oswoiliśmy się, że z roku na rok mają one jeszcze więcej pamięci, szybszy procesor z większą ilością rdzeni, czy baterię, która wytrzyma nasze najdziwniejsze życzenia.

Lecz prawdziwą nowością jest telefon, który możemy wyginać- a to dzięki zastosowaniu specjalnych wyświetlaczy OLED, które wymyślili inżynierowie z LG. Nie tylko skorzystali z tego rodzaju ekranu do telefonu- w ofercie koreańskiego producenta natkniemy się również niezwykle cienkie, zgięte w łuk telewizory. Wybierając sprzęty do domu dla siebie lub na prezent dla kogoś bliskiego, pragniemy stawiać zawsze na najwyższą jakość. Znaczna dostępność poszczególnych modeli oraz ogromna różnorodność pozwalają na dokonanie dobrego wyboru. Dzięki niezwykłym możliwościom oraz interesującym promocjom popularność nowych pod względem technologii propozycji rośnie, dobrym przykładem mogą być czytniki e-Booków (strona: atrakcyjna oferta czytników e-Booków taniomania.pl).

Producenci prześcigają się we wprowadzaniu na rynek technologii znakomitych ofert, co widać gołym okiem. Nowatorskość technologiczna zawsze będzie w cenie. Pierwszy elektroniczny fragment, który bezsprzecznie znajduje się w każdym naszym domu jest telewizor. Codziennie jest on przez nas po wielokroć eksploatowany, dlatego też jego zakup koniecznie powinien być niezmiernie mocno przemyślany przez nas. Rok 2014 to także rok graczy- na rynku dostępne są nowe generacje konsol od Microsoftu i Sony- zaczynają wyłaniać się coraz to nowe tytuły gier, kontynuacji z poprzednich generacji konsol. Najnowsze urządzenia dla graczy to również jeszcze bardziej realistyczna grafika 3d w wysokiej rozdzielczości. Czeka was mnóstwo godzin cyfrowej rozrywki na nowych konsolach, przed telewizorami o wyświetlaczu zgiętym w łuk, z jeszcze szybszym smartfonem w kieszeni.