Jak powstała marka LG? Jak potoczyły się jej losy? Czy obecnie jest popularna?

Powered by Drupal
Bardzo popularna wśród wielu osób firma LG to południowokoreańskie przedsiębiorstwo, jakie działa w kilku dziedzinach: elektronicznej, chemicznej i telekomunikacyjnej. Aktualnie z racji rozwoju nowatorskich technologii LG najmocniej jest utożsamiany z rynkiem telekomunikacyjnym, co oznacza smartfony LG, ale historia marki pokazuje, iż oczywiście nie zawsze tak było.


smartfon
Author: Kārlis Dambrāns
Source: http://www.flickr.com
LG zaczęło działalność w latach 60., czyli w najlepszym możliwym okresie, gdyż w tamtym czasie nastąpił bardzo błyskawiczny rozwój elektroniki. To był okres, aby wyrobić sobie reputację oraz markę. W Korei przez całe lata sześćdziesiąte królowały produkty rodzinne. W 1951 roku w sprzedaży już było pierwsze radio, zaś w 1961 pierwszy automatyczny telefon, nie tego typu jakie znamy chociażby dzisiaj, jak telefony komórkowe LG, ale rodzaj GS-1 - idź na stronę ze smartfonami.

Dla porządku korzystnie powiedzieć, że aż do lat dziewięćdziesiątych firma LG występowała pod zupełnie innną nazwą - czyli GoldStar. Dopiero w 95 roku zmieniono nazwę oraz logo. W tym czasie na rynku pojawiła się oficjalnie marka LG, to skrót od hasła Life’s Good. LG od chwili takiej zmiany zdobyło rynek elektroniki użytkowej, co dokładnie widać po wysokiej klasy produktach, jak pralki LG. Naprawdę ciężko aktualnie odnaleźć dziedzinę, w której firma nie posiada swoich reprezentantów.
smartfon
Author: Huawei
Source: Huawei
W dzisiejszych czasach w LG pracuje aż 170 000 osób, natomiast obroty firmy można liczyć w setkach miliardów dolarów na rok - LG.


Godne podziwu jest, że w ciągu 50 lat z niewielkiej lokalnej firmy koreańskiej, LG zostało międzynarodowym potentantem i znakiem jakości. Potwierdzają to najbardziej nowatorskie akcesoria, takie co są obecnie popularne, jak i te powszechne, od dawien dawna w użytku, czyli lodówki LG. Firma LG jest już więc bardzo znana na całym świecie, zapewnia jakość i pewność, iż każdy nowy produkt będzie działał bardzo dobrze. To dlatego tak wiele osób korzysta z produktów LG. Nie dość, iż są wspaniałe jakościowo, to również ich cena nie jest wygórowana, więc wielu z nas może sobie pozwolić na taki zakup. Dzięki temu więc firma LG jest coraz bardziej znana wśród Polaków. Jest to znak bardzo atrakcyjnych cenowo zakupów, jak i jakości, jaka oznacza, iż określony produkt będzie działał długo i niezawodnie przez lata.