Jaka folia jest aktualnie najczęściej stosowana do zabezpieczania palet?

Powered by Drupal
Produkty, które są przewożone na paletach powinny być odpowiednio zabezpieczane przed każdym rodzajem uszkodzenia. Szkodliwe mogą być wszelkie uszkodzenia lub działanie warunków atmosferycznych.


Najważniejszym sposobem takiego zabezpieczenia jest owijanie palety w folię polietylenową stretch.


Co ciekawe, jest ona najbardziej efektywną oraz jednocześnie najtańszą obecną w sprzedaży folią. Cechuje ją bardzo duża elastyczność, znaczna wytrzymałość na oddziaływanie pary wodnej, sole, kwasy czy też zasady. Ponadto jest ona dość odporna na małe temperatury. Do szybkiego zabezpieczania palet służą specjalne owijarki palet. Bardzo przyspieszają one proces foliowania palet. Wykonalna jest przy ich zastosowaniu bardzo szybka paletyzacja, co często wykorzystują centra dystrybucyjne, które wymagają efektywnych owijarek.


zawias
Source: pixabay.com


technologia
Author: Jean-Pierre
Source: http://www.flickr.com


pora na rozliczenie PIT
Author: Lucas Hayas
Source: http://www.flickr.com
Służą one do maszynowego zabezpieczania palet przy pomocy folii stretch a działają one w cyklu półautomatycznym albo mechanicznym. Jeżeli jakieś przedsiębiorstwo chce kupić owijarkę do palet, za uzgodnioną cenę otrzymuje samo narzędzie (także jego przywiezienie), montaż i kurs dla członków personelu. Podczas trwania takich szkoleń przekazywana będzie potrzebna wiedza z zakresu funkcjonowania tego typu urządzeń. Są one w stanie nie tylko bardzo zintensyfikować proces foliowania, lecz także prawie trzykrotnie szybciej rozwinąć folię, co ma znaczny wpływ na koszty foliowania. Obliczenia wskazują, że wykorzystywanie owijarki to oszczędność ok. 70 % folii.


Owijarka ponadto przyczynia się na skracanie czasu pracy członków personelu magazynu. Z owijarki półautomatycznej mogłyby natomiast korzystać podmioty, które nie wymagają dużej efektywności foliowania.