Jaki cechami powinno charakteryzować się oświetlenie przemysłowe ? Do czego używane są reflektory PAR?

Powered by Drupal
Oświetlenie może pełnić różne funkcje, nie tylko ozdobne. Może również być konieczne w określonych miejscach do wykonania konkretnych zleceń. Dobrymi przykładami są różnego rodzaju reflektory, jakie stosuje się codziennie.


Przykładowo reflektory przemysłowe powinny być dosyć mocne, efektywne oraz sporych rozmiarów, aby oświetlić przykładowo halę przemysłową.
Do podobnych zadań nie zastosujemy pierwszej lepszej żarówki czy lampy. Tu siła światła musi być na tyle duża, żeby ludzie tam zatrudnieni mogli dobrze wykonać zadane im obowiązki. Dlatego takie wyjątkowe lampy bardzo częstokupuje się w specjalistycznych sklepach, które zajmują się takiego rodzaju, wymagającym oświetleniem.


Wentylatory PWM marki Nexus
Author: silentworks
Source: silentworks


W trakcie różnorakich imprez możemy zauważyć także dosyć specyficzny rodzaj lamp. Oświetlenie dyskotekowe przykładowo powinno być dosyć zróżnicowane. Różnorakie kolory wiązek świateł, do tego lustrzana kula, gdy odbije świetlne wiązki w różnorakie strony. To wszystko sprawia, iż klimat panujący na dyskotece jest wyjątkowy, a zaproszeni przez nas goście dobrze się bawią.


W dyskotekach, lecz także w teatrach, na estradach czy planach filmowych często używane są reflektory par. Swój początek biorą one z motoryzacji, dlatego są bardzo wytrzymałe oraz emitują bardzo dokładnie ukierunkowaną wiązkę światła. Światło nie rozprasza się na boki. Lampy takie cechują się bardzo dużą trwałością oraz są bardzo proste w obsłudze.
Razem z wydaniem na rynek technologii LED, lampy PAR LED zaczęły być coraz bardziej popularne. Emitują one mniej ciepła i funkcjonują dłużej. Na nasz rynek weszły w 2007 tak więc od tamtej pory coraz częściej możemy się na nie natknąć.