Jakie mamy rodzaje siłowników oraz do czego one służą? Jakie można wymienić zalety siłowników elektrycznych?

Powered by Drupal
Istnieją takie urządzenia albo narzędzia, które pomimo swej dużej roli są jakby niezauważalne przez ludzi. Używamy ich na co dzień i pomagają nam w wielu rzeczach jednak nie zwracamy na nie za bardzo uwagi. Tego typu rzeczami są siłowniki. Są one rodzajem silnika, gdzie energia je napędzająca przetwarzana jest w energię mechaniczną, jaka z kolei naprzędza przedmioty do działania. Przez wzgląd na medium robocze można je podzielić na pneumatyczne, hydrauliczna oraz elektryczne. I właśnie te ostatnie omówimy szerzej.

przemysł, technologie
Author: Karen Baijens
Source: http://www.flickr.com
Należy wiedzieć, że siłowniki elektryczne mają wszechstronne zastosowanie- więcej o ich działaniu http://silownikielektryczne.com/. Szeroko używane w przemyśle. Tak naprawdę ciężko wymienić wszystkich dziedzin, gdzie są one spotykane. Dobór właściwego najlepiej zostawić specjalistom. Jest sporo firm, które zajmują się czymś takim oraz oprócz produkcji tych urządzeń są w stanie też doradzić odnośnie tego, który najlepszy rodzaj zastosować. Czasem jest tak, że produkty te wykonywane są w wyjątkowych sytuacjach na zamówienie.

Siłowniki elektryczne charakteryzują się mało skomplikowaną budową, prostą instalacją i sterowaniem, czystością działania jak też bezawaryjnością. Jest to produkt o tak wielu możliwościach zastosowania, że często można się z nimi spotkać. Siłowniki takie mogą zostać napędem mechanizmów liniowych, (http://silownikielektryczne.com/produkty/technika-liniowa/) szczególnie w sytuacji jak z jakiegoś powodu niewskazane jest używanie innych rodzajów siłowników, choćby hydraulicznych. Jeżeli chodzi o poziom mocy, tu rozpiętość jest ogromna. Jest cała gama różnych siłowników od tych niewielkich gdzie występuje prąd stały, aż po takie pokaźnych rozmiarów, gdzie wykorzystywane są silniki 3-fazowe prądy zmiennego.



przemysł, automatyka
Author: Ryan Summers
Source: http://www.flickr.com
Konstrukcja takiego mechanizmu jest nieskomplikowana. Taki silnik elektryczny napędza śrubę, na której gwincie znajduje się nakrętka. Łączy się ona z tłoczyskiem. Napędzona powoduje wychodzenie oraz chowanie się tłoczyska. Za bezkonkurencyjny plus trzeba uznać niesamowitą bezawaryjność tego urządzenia. Może ono pracować nawet kilkadziesiąt lat, to klasyfikuje tego typu sprzęt wysoko pod względem trwałości. Często też siłowniki te nie wymagają do tego ingerencji ze strony osób pracujących. Są tak przygotowane, iż jeśli tylko będą używane zgodnie z ich przeznaczeniem będą służyły długo. Dużym plusem wyróżniającym te urządzenia na tle innych typów jest to, iż nie potrzebują dodatkowych zasilaczy, rozdzielaczy czy innych rzeczy. Wystarczy, iż podepniemy wszystkie przewody elektryczne i tego typu urządzenie będzie gotowe do pracy. To bez wątpienia duża przewaga.