Jakie są modele wózków jezdniowych i do jakich zadań są one wykorzystywane? Co należy wiedzieć na ten temat?

Powered by Drupal
Wózki widłowe jezdniowe to bardzo zróżnicowana dziedzina maszyn używanych w transporcie wewnątrzzakładowym. Takim wózkiem definiujemy pojazd kołowy o ruchu przerywanym i o ograniczonym zasięgu, który jest przystosowany do podnoszenia, pchania, ciągnięcia czy uniesienia. Takim wózkiem bez komplikacji jesteśmy w stanie układać w stosy różnorodne typy ładunków. Wózki jezdniowe sterowane są przez operatora który idzie obok wózka, albo jadącego bezpośrednio na nim.

Są bardzo różne typy wózków, dzięki którym praca może być bardzo skuteczna. Dość powszechne są wózki unoszące z podestem dla operatora. To kategoria wózków, na jakie ładunki kładzione są ręcznie albo przy pomocy urządzeń mechanicznych, jakie nie są związane z samym wózkiem. Służą tylko do poziomego transportu ładunków na dalsze odległości w transporcie wewnątrzzakładowym.
magazyn
Source: http://sxc.hu/
Cechą dość znaczącą takich wózków jest nośność i siła uciągu. Części do wózków widłowych takiego typu bardzo łatwo dostać, ponieważ jest to jeden z najbardziej powszechnych modeli, bardzo często wykorzystywany do dużej ilości zadań. Wózki ciągnikowe i pchające są to wózki które są przeznaczone do ciągnięcia albo (łącze) pchania innych wózków nienapędzanych, na przykład wózki bagażowe. Charakteryzują się sporą siłą uciągu, małymi wymiarami gabarytowymi i naprawdę znaczną zwrotnością. W tego rodzaju dziedzinie też należy powiedzieć o wózkach specjalnych, jakich konstrukcja jest jak najbardziej dopasowana do specjalnych indywidualnych warunków użytkownika. Modele podnośnikowe są urządzeniami transportu wewnątrzzakładowego, stosowane są one do pionowego albo - Promus Katowice poziomego transportu ładunków. Pozwalają na składowanie ładunków na różnych wysokościach, w granicach zdefiniowanych ich konstrukcją.Warto również wspomnieć o wózkach z bocznym mechanizmem podnoszenia. Powinny być wysuwane albo wciągane wzdłuż wózka. Dzięki tego typu konstrukcji realne jest pobieranie, podnoszenie i spiętrzanie ładunku wzdłuż jednego boku wózka. Zawsze gdy kupujemy wózek zwróćmy uwagę, jakiego rodzaju ma gwarancje, jak jest solidny, a także czy np. opony do wózków widłowych są bezproblemowo dostępne. Dzięki temu będziemy przygotowani na różnorodne problemy. Lepiej więc zawczasu wiedzieć, z jakim sprzętem mamy do czynienia, żeby później nie mieć kolejnych trudności.