Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/xsynthetic.org/includes/menu.inc).

Jakie techniki i możliwości mogą zostać wykorzystane przy stawianiu swojego nowego domu.

Powered by Drupal
Każdy, kto budował już swój wymarzony dom doskonale wie, jak dużo ważnych decyzji trzeba było podjąć po drodze. A ci, którzy budowę rozpoczęli albo mają to dopiero w planach dopiero się o tym przekonają, chyba że wcześniej mieli okazję spotkać się z kimś, kto przez taką budowę już miał okazję przejść. W pierwszej kolejności trzeba zdecydować, w jakich technologiach dom będzie budowany.

I nie chodzi tu jedynie o wybranie materiału na ściany czy też pokrycia dachowego. Spora część ludzi myśląc o wyborze technologii zawęża się tylko do tych dwóch elementów. Blacha czy dachówki, pustaki czy cegła (http://www.safe-block.pl/elementy-murowe/bloczek-fundamentowy.html) - to częste skojarzenia osób, jakie nigdy nie miały okazji budować swojego domu. A w rzeczywistości każdy z elementów, czy to jest strop, komin czy wentylacja można zrobić na kilka różnych sposobów. Część z nich będzie tańsza, ale potrzeba więcej czasu na ich wykonanie, inne będą kosztować więcej, ale można zaoszczędzić sporo cennego czasu. Będzie świetnie, jeśli jakaś nowa technologia nie tylko będzie efektywniejsza od pozostałych, ale także będzie mniej kosztować.
pustaki ceramiczne marki Wienerberger
Source: Wienerberger.pl


Bardzo widoczne jest to na przykład przy montażu stropów. Jeszcze do niedawna robiono je ze zbrojenia ze stali (www.portalstali.pl/), zalewanego kilkunasto centymetrową warstwą betonu. Należało na to przeznaczyć sporo czasu, sporą ilość betonu, a cały strop był dość ciężki. Dzisiaj ich miejsce zajęły stropy gęstożebrowe (http://www.safe-block.pl/elementy-murowe/strop-gestozebrowy.html), zrobienie których polega na rozłożeniu zbrojonych belek, ułożenie w wolne przestrzenie wypełnień z cegły albo specjalnych profilowanych elementów, a na koniec zalanie wszystkiego betonem.Tego typu strop można położyć znacznie szybciej, a jego koszt jest mniejszy niż stropów z żelbetonu. Dużo pozmieniało się również jeśli będzie chodzić o układy kominowe i wentylacyjne. Wcześniej każdy z kominów był pieczołowicie montowany przez murarza z niewielkich cegieł, dzisiaj po prostu kupuje się pustaki kominowe, których montaż jest dużo szybszy. W sklepach dostępne są także inne gotowe części do konstrukcji, jakie można zwyczajnie kupić i zainstalować, takie jak na przykład ściany oporowe które służą do ochrony różnych nadbrzeży. Więcej produktów ze stali: http://www.portalstali.pl/oferta.html/