Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/xsynthetic.org/includes/menu.inc).

Jakie urządzenia i nowinki technologiczne znaleźć można we współczesnych sieciach informatycznych.

Powered by Drupal
Współczesne sieci informatyczne korzystają coraz częściej z zaawansowanych rozwiązań w obszarze zarówno przesyłu informacji jak i gromadzenia danych. Jeszcze niedawno standardem były kable, wszystkie komputery w sieci łączono w jakąś standardową konfigurację, co dawało jednak sporo ograniczeń.


nas buffalo
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
Obecnie coraz powszechniejsze są sieci wi-fi, dzięki czemu unika się niepotrzebnego prowadzenia przewodów. Rynek sieciowych urządzeń cały czas się powiększa o nowe modele, ostatnio na przykład w sklepach ukazał się zaawansowany punkt dostępowy nanostation m5, szybki nas buffalo który pozwala na konfigurowanie wydajnych mostów radiowych. Coraz większe możliwości są również w obszarze archiwizowania informacji, tu bardzo często korzysta się z różnych dysków nas buffalo.


dysk twardy
Author: Shakib Saifi
Source: http://www.flickr.com


Takie dyski są doskonałą alternatywą dla serwerów, ale znacznie od nich tańszą.

Ten odnośnik tu (http://www.kwit.com.pl/helpdesk-serwis/) przybliży Ci więcej informacji na ten wątek, który tak bardzo Cię zaciekawił i po prostu wciągnął.

Typowe urządzenie nas synology złożone jest z jednego albo (dji pl) paru dysków, w zależności od zastosowania i użytych zabezpieczeń, oraz układu który umożliwia ich działanie w sieci. Dzięki temu takie urządzenia można wpiąć w sieć firmową i mieć do nich normalny dostęp, jak w przypadku zwykłych komputerów. Rzecz jasna dyski nas seagate pozwalają na szczegółową kontrolę uprawnień, przez co administrator może szczegółowo sterować dostępem do nich.


Dzięki sporej wielkości bardzo dobrze będą się sprawdzać zarówno w niewielkich firmach, jak również dużych przedsiębiorstwach. Bardzo często używają ich także osoby prywatne, przykładowo do archiwizacji swoich danych.