Jakie urządzenia stosujemy na fabrycznych liniach transportowych?

Powered by Drupal
Etykieciarki są to jedne z takich sprzętów, stosowanych na fabrycznych liniach transportowych. Umożliwiają one znakowanie pustych butelek, prostokątnych bądź kwadratowych zbiorników metalowych, z PCV, puszek a także kartonowych pudeł.


Zależnie od wymogów odbiorcy sprzedawcy rekomendują etykieciarki obrotowe, rotacyjne oraz liniowe, które wykorzystują podczas etykietowania klej topliwy i klajster na zimno.


Kolejny pomocny sprzęt to tak zwane paletyzatory umożliwiające paletyzację towarów albo rozlokowanie ich warstw na palecie. Paletyzatory wykorzystywane są do pudeł, kanistrów, paczek w folii obkurczającej lub toreb o rozmaitych wielkościach i z rozmaitych materiałów. Przewożone towary izoluje się jeden od drugiego oraz układa w warstwę kładzioną na palecie.


katalog
Author: SLAC National Accelerator Laboratory
Source: http://www.flickr.com


Wytwórcy proponują też tak zwane depaletyzatory umożliwiające pobieranie, przesuwanie i wznoszenie całych palet artykułów, m.in.: pojemników o przeróżnej wielkości a także kształcie, szklanych flaszek jak też butelek typu PET, kartonów, puch oraz pozostałych. Depaletyzatory mogą pracować zupełnie z automatu po dodaniu należytych przyrządów co pozwala na zautomatyzowanie wszelkich faz produkcyjnego cyklu. Producenci mają w ofercie też maszyny rozlewnicze pozwalające na spłukiwanie, napełnianie a także zamykanie szklanych butelek (źródło artykułu) a również butelek typu PET.
Budowa maszyn, tak samo jak każdy fragment, mający kontakt z płynem skonstruowane są ze stali nierdzewnej, zaś inne fragmenty mające kontakt z wyrobem posiadają atesty na pracę w spożywczym przemyśle.