Jakie zagadnienia warto wiedzieć o niektórych maszynach przemysłowych?

Powered by Drupal
Jest wiele różnego typu sprzętów, o których, w czasie zwykłego dnia nawet nie pamiętamy, ba! , jest sporo różnych urządzeń, o których nie wiemy, że istnieją. Należą do nich na przykład kompresory śrubowe, które pozwalają na dostarczanie powietrza sprzężonego w określonej ilości. Na kolei pozwalają utrzymać odpowiednie ciśnienie między innymi w przewodach hamulcowych. Dawniej korzystano z kompresorów tłokowych, były one jednak bardzo głośne i obecnie korzysta się właśnie z kompresorów śrubowych. Mechanizm jest prosty, przez wirowanie śrub zmniejsza się przestrzeń pomiędzy nimi, a co za tym idzie tworzy się sprzężone powietrze.

licznik sprężarki powietrza
Author: Laineema
Source: http://www.flickr.com
Obecnie używane, bo nie drgają

Obecnie robimy wszystko, żeby zmniejszyć gabaryty sprężarek. Szukamy kompaktowych rozwiązań, jak niemal w każdym biznesie. Dlatego sprężarki śrubowe są coraz mniejsze. Poza tym, przez to, że wykorzystuje się w nich innych mechanizm niż w sprężarkach tłokowych nie powodują one powstawania takich wibracji przy rozruchu i w trakcie działania. Przez zastosowanie odpowiednich amortyzatorów sprężarka śrubowa nie porusza się i nie robi tak wiele hałasu. Te zdawać by się mogło błahostki dla wielu są bardzo ważne. Wymienione tłokowe sprężarki zamieniono w kolejnictwie na sprężarki śrubowe, to samo zrobiono też w instalacjach przemysłowych. Sprężarki powietrza to urządzenia , które są potrzebne. Czasem nawet mieliśmy okazję zobaczyć je w kotłowni, ale nie zwróciliśmy na nie zbyt dużej uwagi.

Sprężarki używa się też w oczyszczalniach ścieków. Ogólnie są to narzędzia, które można wykorzystać w wielu miejscach i osoby, które znają się na rzeczy pamiętają o tym, że istnieje taki sprzęt sprężarka śrubowa i kiedy jest niezbędna zgłaszają się do producenta, żeby kupić taki sprzęt. A koszty sprężarek są różne, wszystko zależy od producenta i od tego, jaką dokładnie sprężarkę wybierzemy. Obecnie na rynku są firmy, które oferują sprzęt rzeczywiście wysokiej jakości w przystępnej ceni. Do tego jest możliwość sterowania komputerowego taką sprężarką, co daje możliwość na pracę na odpowiednim poziomie. Dobrze przy zakupie zapytać o długość gwarancji. Od razu możemy odrzucić te firmy, które mówią o rocznej gwarancji. Idealną opcją jest wybór sprężarki z pięcioletnią gwarancją, bo wtedy mamy pewność, że sprzęt jest naprawdę porządny. Dlatego na sto procent czeka nas trochę szukania, nie ma, co kupować pierwszej lepszej sprężarki.