Kocie oczka drogowe oraz przeznaczone do konsumpcji

Powered by Drupal
Różne mogą się różnorako kojarzyć. Kocie oczka kierowcom kojarzą się z częściami odblaskowymi umieszczanymi na drodze, natomiast gospodyniom domowym i fascynatom domowych słodkości z niewielkimi ciastkami.
odbitka - dom
Author: Hugh Llewelyn
Source: http://www.flickr.com
Oba niniejsze skojarzenia się jak najbardziej słuszne i uprawnione. Domowe kocie oczka są po prostu ciastkami w kształcie kocich oczu, które wewnątrz posiadają słodką wkładkę. Trudno pomylić z czymkolwiek hasło takie jak przyczepa U 26A. przeczytaj więcej o przyczepach ostrzegawczych Tego rodzaju ciasteczka sprzedawane są w sklepach i pieczone w domach. Ich upieczenie nie stanowi większego kłopotu, należy wyłącznie wycinać w cieście okrągłe elementy, w ich środku zaś robić wgłębienie, jakie również ma być okrągłe i zamieszczać w nim dżem czy jakąś słodką masę zależnie od tego, jakie są nasze upodobania smakowe. Z racji swojej wielkości oraz kruchości niniejsze ciasteczka sprawdzają się nadzwyczaj dobrze tak samo jako słodka przekąska przeznaczona dla dzieci na zabawę w szkole lub spotkanie w domu z okazji urodzin oraz jako przekąska przeznaczona dla dorosłych razem oglądających telewizję lub biesiadujących przy grillu. Tego typu ciastka pierwszorzędnie sprawdzają się także jako dodatek do codziennej kawy.

Z kolei kierowcom kocie oczka kojarzą się przede wszystkim z częściami odblaskowymi wmontowanymi
montowanymi w nawierzchnię drogi w obrębie rond i wysepek drogowych, a także tuneli. Są one innymi słowy elementami pulsacyjnymi o okrągłej formie, które świecą w ciemności. Mogą być umieszczane na pasach oraz w przeróżnych miejscach, w jakich kierowcy mają zwalniać lub być bardziej czujni. Zakłada się, że dzięki takim kocim oczkom kierowcy nie będą wjeżdżali podczas jazdy na przeciwny pas jezdni, ani wchodzili zbyt ostro w niebezpieczne zakręty, a do tego zaczną zwalniać przed pasami dla pieszych. Sprawdź ofertę kocich oczek Prezentowane kocie oczka na pewno bardzo dobrze mogą się sprawdzić na tych odcinkach jezdni, które nie są oświetlone, gdyż jadąc w ciemności, przy blasku tylko świateł samochodu, kierowcy mogą nie spostrzec jakiegoś ważnego punktu pojawiającego się na jezdni. Jednakże, w wypadku dróg dobrze oświetlonych oraz mających odblaskowe przejścia dla pieszych, umieszczanie dodatkowo kocich oczek, do których nie są przyzwyczajeni, może działać na nich rozpraszająco, a równocześnie powodować zagrożenie dla ich bezpieczeństwa - sprawdź.