Korzystne propozycje systemów do magazynów

Powered by Drupal
Magazyn, regały
Author: U.S. Department of Agriculture
Source: http://www.flickr.com
Najogólniej mówiąc regały to konstrukcje składające się ze zróżnicowanej ilości półek, stosowane do składowania różnorodnych towarów. Regały mogą być wykonane z różnorodnych tworzyw, wśród których prym wiodą takie jak drewno i metal. Niekiedy to, co pozostało, zupełnie starczy do tego, aby bez większych przeróbek się przenieść. Czasami jednak okazać się może, że koszty związane ze zmianą wyposażenia magazynu, projektem i zakupem nowego będą tak duże, że znacznie bardziej będzie się opłacać podnająć albo zbudować pustą halę i rozpocząć projektowanie od samego początku.

Jeśli ktoś zdecyduje się na tę drogę, to do samego końca powinien wykorzystać wszystko, co oferują dzisiaj firmy które się zajmują wyposażeniem i projektami magazynów. Przy ich pomocy możemy magazyn zaprojektować w taki sposób, że nawet na niedużych powierzchniach można pomieścić tak dużą ilość produktów, jak w wielu dużo większych halach. Projektowanie magazynów (więcej informacji na nedcon.pl) będzie wymagać doświadczenia i wiedzy, z tego też powodu powinno się je zlecić firmie, która ma odpowiednie doświadczenie i możliwości w tym zakresie.
magazyny automatyczne
Author: Bob Mical
Source: http://www.flickr.com
Jeśli chodzi o nowoczesne regały przemysłowe do magazynu w automatycznych magazynach, to zdołamy wyróżnić dzisiaj dużo rodzajów regałów paletowych, takich jak na przykład regały paletowe tradycyjne, wjezdne, przepływowe i mnogość innych. Na przykład regały paletowe tradycyjne są najlepszym rozwiązaniem w magazynach, w jakich niezbędne jest magazynowanie przeróżnych artykułów bądź towarów na paletach.

Za to regały wjezdne pozwalają wykorzystać jak najwięcej miejsca w magazynie i optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Już spory czas temu w różnych krajach doceniono zalety tworzyw sztucznych. Znany szeroko plastik, jako tworzywo niezwykle lekkie i dobre do kształtowania błyskawicznie stał się bardzo popularny. Zastosowano go więc także do produkowania regałów.

Tego typu meble wykorzystywano niezwykle powszechnie w latach 90. minionego stulecia i można było je spotkać w wielu domach. Najczęściej złożone są z wielu różnych modułów, które łączy się ze sobą dowolnie tworząc rozmaite kształty. Dzięki lekkości tworzywa regały tego rodzaju są bardzo mobilne. Regały półkowe naturalnie są równie dobrym i niesłychanie skutecznym rozwiązaniem co regały paletowe.

Tutaj też zdołamy wyróżnić sporo przeróżnych modeli oraz rodzajów regałów półkowych, takich jak na przykład regały półkowe przepływowe. Służą one do magazynowania produktów oraz towarów na bieżniach rolkowych, natomiast nachylenie bieżni gwarantuje swobodne oraz niesłychanie łatwe przesuwanie towarów, które są wprowadzane z jednej strony, w kierunku korytarza obsługowego. Ogólnie mówiąc takie regały półkowe służą do składowania pojedynczych produktów albo też pojemników, a ich kluczowym przeznaczeniem jest gromadzenie artykułów, jakie są obsługiwane ręcznie. Przystępując do projektowania hali magazynowej na wstępie trzeba określić, jaki rodzaj produktów będzie w nim przechowywany. Od tego zależy wybór odpowiednich regałów i półek, a oprócz tego wyznaczenie ich wymiarów i odstępów między nimi.

Planując całkowicie wykorzystać możliwości, jakie obecnie dają konstrukcje modułowe wiele firm chętnie się decyduje na wielopoziomowe systemy magazynowe (http://www.nedcon.pl/antresole-i-podesty-robocze). Początkowo można je użyć jako jednopoziomowe, a kiedy zajdzie potrzeba dodatkowego miejsca, to w prosty sposób można je rozbudować. Dobre systemy modułów mają połączenia śrubowe i wtykowe, dzięki czemu można je łączyć bez konieczności wykonywania spawów, a poza tym są bardzo bezpieczne w użyciu. Przy projektowaniu magazynu należy mieć szczególnie na uwadze na bezpieczeństwo, stosowane obecnie układy regałów zapewniają sprawną i wygodną pracę dla całej załogi, a przy tym wykazują się dużą efektywnością przy składowaniu asortymentu.