Kurtyny powietrzne i klimatyzatory - czym są i jakie posiadają dzisiaj zastosowanie?

Powered by Drupal
Kurtyny powietrzne to urządzenia, jakie realizują w dzisiejszych czasach niesłychanie ważką rolę. Są one użytkowane przy wejściu, ponieważ ich zadaniem jest uformowanie odpowiedniej bariery dla powietrza, jakie wchodzi z zewnątrz.


5 żelaznych zasad, jak radzić sobie z upałem
Author: Grupa Scanmed Multimedis
Source: Grupa Scanmed Multimedis
Kurtyny powietrzne mogą zostać zamontowane z boku drzwi bądź też nad drzwiami. Jest to znakomity sposób na zmniejszenie gwałtownej zmiany temperatury powietrza, jakie znajduje się w środku danego pomieszczenia oraz na zewnątrz. Kurtyny powietrzne doskonale ochraniają również pomieszczenia przed różnorodnymi szkodliwymi skażeniami dochodzącymi z zewnątrz czy także przed kurzem, do tego istotnie redukują one koszta związane z ogrzewaniem oraz chłodzeniem.

Kurtyny powietrzne dzielą się na dwa typy, możemy aktualnie wyróżnić kutyny ciepłe i zimne. Kurtyny ciepłe wykorzystuje się w celu zapobiegania wychłodzeniom wnętrza, przykładowo w zimie, z kolei kurtyny ciepłe użytkowane są w celu hamowania nadciągania ciepłego powietrza do wnętrza, cudownie więc sprawdzają się one przykładowo w chłodniach.

Kurtyny powietrzne wykorzystuje się w dzisiejszych czasach w wielu rozmaitych lokalach prywatnych jak także usługowych (sklepy, restauracje itp.), analogicznie zresztą jak na przykład klimatyzatory.

Klimatyzatory dzielą się na różne typy, na rynku odkryjemy klimatyzatory MDV (w ofercie aleklima.pl), kanałowe i przypodłogowo - podstropowe, mało tego wśród rodzajów klimatyzacji znajdują się też klimatyzatory kanałowe, kasetonowe i sporo innych. Świetnie sprawdzają się one zarówno w lecie - dając doskonałe orzeźwienie, jak także w zimie gdy to dostarczają gorące powietrze do pomieszczenia. Klimatyzatory mdv stosuje się w domach własnych, i także w lokalach usługowych, biurach, sklepach albo także restauracjach. Są one znakomitym urządzeniem, jakie świetnie sprawdza się w wszystkich warunkach. Dzięki ich rozmaitym typom możliwe jest dostosowanie wyśmienitego klimatyzatora do zapotrzebowania.