Kurtyny powietrzne - instalowanie osłony powietrznej bardzo dobrym rozwiązaniem dla dużych instytucji, itd.

Powered by Drupal
Ileż to razy w zimną porą wchodząc do galerii już w samych drzwiach odczuwaliśmy ulgę, ponieważ wyczuliśmy ciepłe powietrze? Dzieję się to przez kurtyny powietrzne.

polecamy stronę
Klimatyzatory MDV jest przyrządem energooszczędnym, przeznaczonym do domu, biur, hal czy wielkich powierzchni przemysłowych. Również używane są klimatyzatory schładzające w chłodniach, dużych lodówkach lub mroźniach. Możemy je spotykać w obiektach sportowych i magazynowych, a również w biurowcach, w instytucjach, w urzędach, w galeriach, w dworcach, w aptekach, w motelach, na stacjach benzynowych, w szpitalach, ośrodkach zdrowia, w restauracjach, itd.Rola klimatyzatorów jest obszerne, a jego rola to wypływ powietrza przynoszącego wymianę powietrza i ma działanie na szybkie i równoczesne schładzanie lub nagrzewanie pomieszczenia. W czasie zimowym, nawiewany strumień ciepłego powietrza zapobiega przenikaniu powietrza zimnego do pomieszczenia blokując utratę ciepła, również stratę energii. Latem tymczasem stanowi znakomitą blokadę przed ciepłym powietrzem przybywającym z zewnątrz lokalu, dzięki temu zabezpiecza przed dostawaniem się do niego insektów, pyłów oraz różnych zanieczyszczeń. Kurtyny powietrzne tworzą zasłonę powietrzną - na stronie. Intencją kurtyny powietrznej jest odizolowanie powietrza z w środku budynku od powietrza z zewnątrz. Kurtyna powietrzna składa się z klimatyzatora funkcjonują na powietrzu obiegowym bądź cyrkulacją ciepła.

Klimatyzatory MDV ogrzewające powietrze w większości wypadków instalowane w przedsionkach wejściowych również przejściach wjazdowych - ich zamierzeniem jest zapobiegnięcie przed wyziębieniem wejścia np. do hali w okresie zimy. Natomiast klimatyzatory chłodzące powietrze stosowane zwykle przy drzwiach do chłodni oraz mroźni. Celem jest zabezpieczenia przepływu ciepłego powietrza do środka pomieszczenia chłodniczego. Montowane klimatyzatory są poziomo, czyli nad wejściem bądź w podłodze. Oraz pionowo obok drzwi czy zainstalowane w aranżację pomieszczenia.