Kurtyny powietrzne - zastosowanie osłony powietrznej doskonałym rozwiązaniem dla dużych hoteli, itd.

Powered by Drupal
5 żelaznych zasad, jak radzić sobie z upałem
Author: Grupa Scanmed Multimedis
Source: Grupa Scanmed Multimedis
Bez względu na to, czy mamy budynek, sklep, mieszkanie, daczę czy altankę, klimatyzatory bywają konieczne. Zapewnienie odpowiedniej ciepłoty lub chłodu oraz regulacja wilgotności znacznie poprawiają wygodę pracy i rekreacji. Problem jedynie, jaki model kupić? Odpowiedź znajduje się w dalszej części artykułu. Do wyboru mamy dwie podstawowe grupy urządzeń: klimatyzatory mobilne i klimatyzatory stacjonarne.

w ofercie online
Klimatyzatory MDV jest oprzyrządowaniem energooszczędnym, przeznaczonym do domu, biur, hal czy wielkich powierzchni przemysłowych. Także używane są klimatyzatory schładzające w chłodniach, wielkich lodówkach lub mroźniach. Możemy je spotykać w obiektach sportowych i magazynowych, a oraz w biurowcach, w instytucjach, w urzędach, w hipermarketach, w dworcach, w aptekach, w hotelach, na stacjach benzynowych, w szpitalach, w przychodniach, w restauracjach, itd. Przeznaczenie klimatyzatorów jest rozległe, a jego rola to wypływ powietrza przynoszącego cyrkulację powietrza i ma oddziaływanie na szybkie i sprzężone chłodzenie lub nagrzewanie pomieszczenia.

W czasie zimowym, nawiewany struga ciepłego powietrza uniemożliwia przenikaniu powietrza zimnego do pomieszczenia powstrzymując utratę ciepła, oraz stratę energii. Latem jednak stanowi doskonałą barierę przed ciepłym powietrzem napływającym z zewnątrz bloku, dzięki temu zabezpiecza przed dostawaniem się do niego robaków, pyłów i różnych zanieczyszczeń. Kurtyny powietrzne stanowią zasłonę powietrzną - dostępne urządzenia. Intencją kurtyny powietrznej jest odgraniczenie powietrza z wewnątrz budynku od powietrza z poza wnętrza.

Kurtyna powietrzna składa się z wentylatora funkcjonują na powietrzu obiegowym oraz wymianą ciepła. Kupując klimatyzator, trzeba dopasować go do metrażu pomieszczenia. Na portalach producentów można znaleźć odpowiednie tabelki doboru mocy. Przykładowo, by klimatyzować pomieszczenie o wielkości 50 m2 , potrzeba mocy w okolicach czterej kilowatów.

I na koniec pozostaje decyzja, jakiej firmy sprzęt zakupić. Polecić można klimatyzatory lg, dobrej jakości i ergonomiczne. Koreańscy producenci są znani ze świetnego sprzętu AGD, dlatego też powinniśmy wziąć pod uwagę również klimatyzatory samsung.