Można by się spodziewać, że przenoszenie ciężkich ładunków wymaga skomplikowanych rozwiązań. Tymczasem, najczęściej stosuje się w tym wypadku przenośniki rolkowe.

Powered by Drupal
Przenośniki rolkowe umożliwiają bliski transport wielokilogramowych przedmiotów. Biorąc pod uwagę specyficzną powierzchnię taśm rolkowych, przewożone przedmioty mają przeważnie w miarę nieskomplikowany kształt. Przewożone są między innymi skrzynie, pudełka, worki, paczki, plastikowe pojemniki itp. Bardzo ważną cechą przenośników jest możliwość modyfikowaniaich struktury. Przez to możemy w zależności od naszych potrzeb dostosowywać ich długość albo poziom wysokości. W fabrykach przenośniki rolkowe tworzą cały system połączonych ze sobą rolek.
Fabryka
Author: Cory M. Grenier
Source: http://www.flickr.com
Dlatego wybrane przedmioty zostać przewiezione nawet na dosyć spore odległości. Przenośniki rolkowe możemy jednak przystosować nie tylko do kształtów i rozmiarów, ale także do wagi przewożonych przedmiotów. W tym wypadku uzależnione jest to głównie od tworzywa, z którego wykonane zostały rolki. Dostępne są różne typy rolek – ze stali, plastikowe, pokryte gumą, stożkowe, aluminiowe i inne. Dopuszczalna masa ładunków, którą są w stanie unieść wynosi często mniej więcej 70-100 kilogramów. Pewne przenośniki są jednak dostosowane do przewożenia nawet kilkutonowych ciężarów.

Wałkowe przenośniki - zgarnij rabat na przenośniki pantograficzne http://www.olejnik.pl/przenosniki-elastyczne-grawitacyjne-roleczkowe/ - to bardzo prosty oraz wygodny sposób, aby przewieźć duże i ciężkie przedmioty. Trudno się dziwić, żejest jednym z najbardziej popularnych rozwiązań. Znajduje swoje zastosowanie nie tylko fabrykach, ale także w różnych magazynach, supermarketach i w niektórych firmach. Taśmy rolkowe poruszają się przeważnie się dzięki zamocowaniu łańcuchów albo specjalnych pasków napędowych. System zespolonych ze sobą taśm rolkowych może być teżwzbogacony o dodatkowe funkcje. Do przenośników można podłączyć różnego rodzaju urządzenia elektroniczne. Dzięki temu możemy nieustanie kontrolować np. ciężar transportowanych przedmiotów lub kody kreskowe. Taśmy rolkowe często współpracują ponadto z urządzeniami, typu drukarki oraz owijarki, zobacz na stronie: www.olejnik.pl/. Obrotnice pozwalają natomiast na zmianę kierunku, w jakim przesuwają się rolki. W przypadku skomplikowanych połączeń przenośniki rolkowe są przeważnie koordynowane przez urządzenie komputerowe. Można jednak zarządzać nimi także przy pomocy pilota lub nawet ręcznie. Wszystko zależy od warunków, w jakich chcemy ich używać.