Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/xsynthetic.org/includes/menu.inc).

Na czym polega dekretowanie faktur?

Powered by Drupal
W erze komputeryzacji tzw. e-faktura jest naturalną konsekwencją zmian, które następują w społecznym życiu. Elektroniczne faktury możemy spotkać już w nieomal każdej dziedzinie gospodarki.


Wynika to z zysków, jakie niosą z sobą elektroniczne faktury, czyli ochrona otoczenia, szybsze rozliczenia z interesantem, łatwość wytwarzania a także przesyłania faktur.
E-faktury zapewniają firmom oszczędności, dlatego większość przedsiębiorstw rezygnuje całkiem z klasycznych, papierowych faktur ewentualnie będą one płatne. Do tego normalizacja regulacji z dnia 1 stycznia 2011 r., daje możność wykorzystania owej opcji zgodnie z ustawą.


księgowy
Author: European Commission DG ECHO
Source: http://www.flickr.com


Przepis mówi wyraźnie, w jaki sposób musi być opisana e-faktura, która w rozumieniu przepisów jest dowodem księgowym. Na fakturze musi zaleźć się stwierdzenie sprawdzenia i jego klasyfikacja, a co więcej kategoria przedstawienia w rachunkowych księgach.

Jeżeli chcesz rozszerzyć swoją wiedzę na przedstawiany temat, to zobacz nowy tekst (https://www.eena.pl/), który na pewno będzie dla Ciebie niezwykle wciągający.

Cała procedura nastręcza sporego nakładu pracy działu rachunkowości danego przedsiębiorstwa, z tej przyczyny zwykle stosowane są dopuszczalne uproszczenia, na jakie zezwala regulacja o rachunkowości w kwestii faktur elektronicznych. Dużym ułatwieniem przy dekretacji faktur jest wdrożenie w firmie własnych metod, zatem dla przykładu komputerowego notowania wszelkich faktur elektronicznych w systemie finansowo-księgowym. warunkiem wdrożenia podobnego podejścia jest jego szczegółowe opisanie w polityce rachunkowości.
Jedynie postępując zgodnie z wyżej wymienionymi wytycznymi dekretacja faktur odbywa się zgodnie z wszelakimi wymogami. Stąd też praktycznie każda firma posiada dziś specjalny program księgowy.