Nabycie kamery sportowej - strzał w dziesiątkę

Powered by Drupal
Niektórzy ludzie uważają, że jeśli uprawiają jakiś sport, wcale nie muszą się tym chwalić. Jednak można znaleźć sporo osób, które kochają chociażby ekstremalne dyscypliny sportowe, a na dodatek nie widzą niczego złego w nagrywaniu własnych sportowych przygód. I tak naprawdę to akurat druga postawa ma więcej sensu. Może nie każdy ze sportowców to pochwala, lecz niby cóż jest nieodpowiedniego w pragnieniu pokazania choćby w serwisie Youtube własnych wyczynów? Choć to zapewne akurat jasne, że w żadnym razie zbyt wielkie popisy przed kamerą sportową są głupotą. Amatorski sportowiec, który jest dojrzały doskonale wie, iż jego bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Pies z kamerą Gopro
Author: Gordon Tarpley
Source: http://www.flickr.com
Dobra kamera sportowa to zwłaszcza Gopro - modna firma, oczywiście nie tylko sprzedaż jest duża, lecz także jakość nie pozostawia sporo do życzenia. Mocno cieszy, iż chociażby gopro 3 (sprawdź gopro 3 w autoryzowanym sklepie) jest wśród Polaków jedną z najchętniej kupowanych kamerek, ponieważ wreszcie filmy, które widzimy na Youtube są odpowiedniej jakości. Wiadomo: zasadniczo jeszcze jakiś czas temu ciężko było oglądać sporą część filmów: niby po co, jeśli tak czy siak widzialność była na beznadziejnym poziomie? W dalszym ciągu są zamieszczane w Internecie produkcje, które są niejako nagrywane patelnią, lecz na całe szczęście takowych jest dużo mniej.

Kamera sportowa
Author: Robert Scoble
Source: http://www.flickr.com
Porządne kamery sportowe (zainteresowanych odsyłam tutaj) są znaczącym kosztem: jednakże to normalne. Kamera generalnie nie jest niewielkim wydatkiem, a w końcu trudno nie dostrzec, iż często oszczędzanie na standardzie jakości może zwiastować brak usatysfakcjonowania. Należy dodać, że kamera sportowa musi być solidnie zabezpieczona, to istotne zwłaszcza w przypadku ponadstandardowo niebezpiecznych zmagań sportowych.

Zatem doceńmy solidne kamery sportowe, nie wychodźmy z takiego założenia, że tylko liczy się oszczędność pieniędzy. Na szczęście ogólnie nawet jeżeli mamy bardzo ograniczone zdolności natury finansowej nie powinniśmy się o cokolwiek obawiać. Tzn. wiadomo, że nie można obiecywać za wiele, ale może ktoś kogo nie stać na nową kamerę, niech porozgląda się za używanymi kamerami? Bardzo dobre to rozwiązanie, sprawia, iż w zasadzie kupimy solidną kamerkę, ale będziemy mieli okazję ograniczyć wszelkie koszty.