Najważniejsze zalety klimatyzacji w firmowych i domowych użyciach, podstawowe ich rodzaje

Powered by Drupal
Klimatyzacja jest coraz częściej używana w licznych domach prywatnych i biurach. Na pewno w dużym stopniu zaczął się przyczyniać do takiej sytuacji coraz większy spadek cen instalacji, lecz także zwiększająca się świadomość klientów co do skuteczności i wygody takiego rozwiązania. Bo nie ma czego kryć, klimatyzacja jest bardzo przydatna i często jej zamontowanie w dużym stopniu poprawia funkcjonowanie firmy w upalnym okresie.


5 żelaznych zasad, jak radzić sobie z upałem
Author: Grupa Scanmed Multimedis
Source: Grupa Scanmed Multimedis
W miejscach, gdzie nie będzie klimatyzacji podczas wysokich temperatur wydajność pracowników będzie na pewno niska, bo nie myślą oni o pracowaniu, a o tym, aby się w jakiś sposób schłodzić. Całkowicie inaczej sprawa się ma w przypadku, kiedy w biurze funkcjonuje układ klimatyzatora, wtedy w zasadzie nie odczuje się, że za oknem występują kilkudziesięcio stopniowe upały, i można będzie cały czas wykonywać swoje obowiązki. Bardzo duże znaczenie ma również to, że układy klimatyzatorów sprzedawane są współcześnie w różnych odmianach, z jakich część nawet nie wymaga profesjonalnego montażu.

Generalnie klimatyzatory dzieli się na dwie główne grupy, to znaczy z jednym i dwoma blokami. Układy jednoblokowe mają wszystko we wspólnej obudowie, przez co nie będzie konieczne profesjonalne montowanie klimatyzacji. Jest to wygodne wyjście, przykładowo przez to, że taki klimatyzator da się w dowolnym momencie przenieść w inne miejsce, wystarczy tylko przełączyć kabel zasilający. Lecz minusem klimatyzatorów przenośnych jest hałas, ponieważ wszystkie elementy są zamontowane obok siebie, to znajduje się tam także sprężarka, a ta podczas pracy generuje jednak nieco hałasu. Wady tej nie posiadają odmiany klimatyzatorów (dodatkowe info) typu split, one są złożone z niezależnych układów zewnętrznego i wewnętrznego. Sprężarkę przeważnie instaluje się na zewnątrz, w nieoświetlonym miejscu, tak żeby nie padały na nie bezpośrednio promienie słoneczne, za to reszta układu się w środku budynku. Oba te układy łączy się specjalnym systemem rurek, jeśli instalacja nie będzie bardzo rozbudowana, to jej wykonanie powinno zająć nie więcej niż kilka godzin.