Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/xsynthetic.org/includes/menu.inc).

Nie chcesz angażować fachowca? Sprawdź, jak podłączyć gniazdko antenowe

Powered by Drupal
Masz do przyłączenia komputerowe gniazdko antenowe, lecz nie chcesz wynajmować fachowca? Możesz zrobić to samodzielnie, wystarczy, że skrupulatnie zapoznasz się z instrukcją, a wszystko pójdzie po twojej myśli oraz będzie działać, jak należy.

przeczytaj więcej na polecanej stronie www
Author: BromfordGroup
Source: http://www.flickr.com
Najistotniejsze to nie montować go obok gniazd elektrycznych, ponieważ może dojść do trudności z sygnałem. Przez to telewizor nie będzie właściwie odbierać programów, my z kolei nie będziemy mogli spokojnie oglądać długo wyczekiwanego filmu. Odległość powinna wynosić ok. 25 cm, dzięki temu nie będziemy borykać się z takimi komplikacjami i koniecznością przenoszenia gniazdka, co rzecz jasna związane jest z dodatkową pracą.Po drugie gniazdka antenowe występują w dwóch wersjach, co trzeba mieć na względzie, zanim zdecydujemy się na wybór jednego z nich. Pierwszą wersją jest wersja nadtynkowa, drugi rodzaj to zaś gniazdka podtynkowe, do jakich wymagany jest zakup puszek instalacyjnych. Ostatnią istotną kwestią jest zapamiętanie o potrzebie zainstalowania kilku gniazdek w pomieszczeniu, w jakim chcemy skorzystać ze sprzętów, do których działania są niezbędne. Dzięki temu nie będziemy zmuszeni przeciągać kabla antenowego przez połowę pokoju, ale przyłączymy go do gniazdka zlokalizowanego najbliżej TV. Przejdźmy do samej instrukcji instalacji gniazdka. Najpierw przygotowujemy końcówkę przewodu antenowego, a później odkręcamy śrubę dociskową. Kolejnym krokiem jest włożenie przewodu antenowego do zacisku. Kierunek wyznaczają nam strzałki znajdujące się na obudowie gniazdka.

Gniazdko elektryczne
Author: Dushan Hanuska
Source: http://www.flickr.com
Po umieszczeniu przewodu przykręcamy ponownie śrubę dociskową i instalujemy gniazdko w puszce instalacyjnej, jeżeli zdecydowaliśmy się na wersję podtynkową. Na końcu nakładamy ramkę i pokrywkę na korpus zainstalowanego gniazda. Instrukcja nie jest zawiła, toteż powinna dać sobie radę z nią nawet osoba instalująca takie gniazdko pierwszy raz. Aby być pewnym, iż wszystko właściwie działa, podłącz telewizor, by cieszyć się sposobnością odbierania programów. Teraz już orientujesz się, jak przyłączać gniazda komputerowe i antenowe (przeczytaj więcej na polecanej stronie). Nie powinieneś napotkać żadnych trudności, jeżeli będziesz kierować się wyżej przedstawionymi radami. Dlatego starannie trzymaj się instrukcji, a wkrótce wszystko będzie działać zgodnie z planem.