Niektórzy nie wiedza, że jak dobry akumulator to także korzystnie wybrać najlepszy prostownik. Czemu?

Powered by Drupal
Pewnie mnóstwo z Nas zastanawia się jakiego typu prostownik będzie właściwy do naszego akumulatora i co najistotniejsze, by był doskonałej jakości. Wspaniałego prostownika nie nie będziemy mogli znaleźć na pewno w rozmaitego rodzaju supermarketach, które z reguły dodatkowo kuszą nas promocjami.
wnętrze akumulatora samochodowego
Author: Dilshan Jayakody
Source: http://www.flickr.com
Zwyczajnie funkcjonalny prostownik mamy okazję nabyć w najlepszym auto-serwisie, który ponadto również ma własny sklep z towarami i elementami do auta. Warto więc wydać trochę więcej pieniędzy, by tego typu]tego rodzaju prostownik doskonale naładował nasz akumulator samochodowy a także posłużył nam na wiele lat do różnorodnych akumulatorów, jak akumulatory litowo-polimerowe czy akumulatory modelarskie. W odpowiednim sklepie tej firmy kupić możemy akumulator Romstan BP-12/15. Zapewne możemy kupić go na terenie całego kraju.Parametry techniczne takiego prostownika to: zasilenie 230V, 50Hz; zabezpieczenie prostownika – wkładka bezpiecznika WTA-T; napięcie wyjścia – 12V; sprawność aż siedemdziesiąt pięć procent; klasa ochrony II; posiada stopień ochrony International Protection IP 20 (dane za 2015 r.). Cecha tego rodzaju prostownika: prostownik przygotowany do podładowania akumulatorów 12V o max. prądzie aż do 15A; niesamowitą rzeczą w tego rodzaju prostowniku jest to, że posiada pokrętło do z zmieniania prądu regulowania czasu ładowania akumulatora); prostownik zabezpieczony jest bezpiecznikiem rurkowym 1, 6A i bezpiecznikiem płytkowym (samochodowym 15A). Za taki prostownik musimy dać mniej więcej sto sześćdziesiąt złotych, z kolei gwarancja na niego wynosi aż 24 miesiące czasu od daty zakupu. Ciekawa oferta: akumulatory modelarskie.

akumulator do samochodu
Author: Joshua Dickens
Source: http://www.flickr.com
Świetnie więc sprawdza się ten prostownik w naładowaniu mojego akumulatora o parametrach (12V/55A). Możemy sobie wyregulować prąd pokrętłem tak więc dla mojego akumulatora właściwe jest ładowanie przez 12, 5 godziny czasu, prądem 5-6A. To tak naprawdę powoduje, że jeśli faktycznie chcemy kupić funkcjonalny prostownik dla naszych akumulatorów, nieistotne jakich, czy zostaną akumulatory modelarskie, a może akumulatory litowo-polimerowe, nie zapominajmy, by nie oszczędzać na prostowniku. Te pieniądze z pewnością się zwrócą dobrym działaniem naszych ekwipunku.