O czym powinno się wiedzieć poszukując do wynajęcia powierzchnie magazynowe? Na co powinno się zwrócić uwagę przy stawianiu tego typu pomieszczenia?

Powered by Drupal
Niektórym osobom zdaje się, iż magazyn to pomieszczenie jak każde inne. Natomiast wcale tak nie jest. O czym pamiętać, by zachować bezpieczeństwo? Na co zwrócić uwagę przy projektowaniu takich pomieszczeń? Powierzchnie magazynowe muszą być dostosowane do typu składowanych rzeczy. Tam, gdzie będzie to widoczne dla wszystkich musi być umieszczona informacja o maksymalnym limicie kilogramowym jeśli chodzi o obciążenie regałów, podłóg jak również wszelkich ramp. Powinno się zadbać o bezpieczne dojścia do wszystkich pomieszczeń, również tych znajdujących się na piętrach.


magazyn
Source: http://www.flickr.com
W miejscach, w których będzie to potrzebne trzeba zamontować poręcze chroniące przed możliwością upadku z wysokości (zobacz: http://www.nowa7.pl/pl/powierzchnie-magazynowe-dane). Trzeba zatroszczyć się o to, by ścieżki, po jakich poruszają się pracownicy były suche jak również nie gromadził się tam pył czy brud. Jak potrzeba nam hala do wynajęcia Wrocław ma dużo odpowiednich miejsc. Dowiedzmy się jednak w jaki sposób są one dostosowane, jeśli oczywiście chcemy przeznaczyć je na magazyn. Trzeba wiedzieć, iż drogi służące do transportu muszą zostać odpowiednio wyznaczone oraz oznakowane. Powinny służyć do tego celu bardzo widoczne pasy malowane na nawierzchni, białe albo żółte. Ilość miejsc na tego typu drogach ruchu powinna zapewniać bezpieczeństwo mijającym się pojazdom, pracownikom jak i odpowiednią odległość od regałów jak i innych elementów będących w pomieszczeniu magazynowym. Na tego typu drogach nie powinno być żadnych progów albo też stopni, a mogące pojawić się różnice w poziomie muszą zostać wyrównane różnego rodzaju rampami. Wykonawca prac musi zadbać o przejścia, które powinny mieć przynajmniej 0,75 metra. Jak w takiej przestrzeni odbywa się ruch w dwóch kierunkach, to ich szerokość musi mieć przynajmniej metr. Ważne są drogi ewakuacyjne.


wrocław
Source: www.morguefile.com
Muszą one być dobrze oznaczone jak i umożliwiać wyjście z magazynu w łatwy oraz najszybszy sposób. Miejsca, gdzie może dojść do stracenia równowagi i upadku trzeba koniecznie oznaczyć skośnymi pasami w kolorze czarnym i żółtym lub też czerwono-białym. Natężenie światła oraz temperatura magazynu muszą być dostosowane do wykonywanej pracy. Hałas w takim miejscu nie może być większy niż 85 dB. Różne środki transportu wewnątrz muszą mieć znak CE jak i posiadać ważny przegląd. Będące w środku wyposażenie, takie jak choćby regały, powinno być stabilne jak i wytrzymałe. Trzeba mieć świadomość, iż jakąkolwiek decyzję podejmujemy odnośnie takiego miejsca, musi być być w zgodzie z BHP oraz Polskimi Normami, więcej: www.nowa7.pl/pl/hala-produkcyjna/.