Parę interesujących wskazówek dla ludzi, którzy chcieliby stuningować swój samochód.

Powered by Drupal
Wielu posiadaczy aut osobowych w skrytości marzy o tym, aby jeździć jakimiś wypasionymi furami, z wielkimi silnikami pod maską. Jednak marzenia to jedno, a drugie to możliwości - niestety na te motoryzacyjne będą potrzebne spore pieniądze. Nie każdy będzie mógł pozwolić sobie na to, żeby zakupić sportowe auto i go później utrzymać. Jednak czasem można iść w inną stronę. Przy wielu modelach pokusić się można o powiększenie ich osiągów, ponieważ ich budowa na to może pozwolić.
Można też za pomocą różnych akcesoriów i dodatków poprawić ogólny wygląd, nadając mu indywidualny, oryginalny charakter. Ten ostatni zabieg jest również znany jako astra h tuning optyczny, daje on bardzo duże możliwości na to, żeby zrobić auto atrakcyjniejszym. Co więcej wiele rzeczy po prostu można zrobić samemu, bez konieczności opłacania jakiejś specjalistycznej firmy. Zacząć można od wymiany felg na nowe, aluminiowe, już ten zabieg sprawi, że samochód będzie zupełnie inaczej się prezentował. Do tego można dołożyć sportowy spoiler, ładniejsze lusterka czy akcesoria z chromem i uzyska się całkowicie nową jakość.


samochód - panorama
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com
Kolejną sprawą przy tuningu będzie poprawienie mechanicznych parametrów pojazdu, por. http://tuningchip.pl/p/14155/8863/chip-quot-cyfrowy-120-quot-do-alfa-romeo-140km-1-8-mpi-159-benzyna-lpg-alfa-romeo.html. Tu najczęściej będzie się stosować zwiększenie mocy silnika - sporo jednostek bez problemów może pozwolić na to, aby zmienić ich mapowanie i uzyskać tym samym nawet do kilkudziesięciu procent mocy więcej. Wykonany właściwie mercedes w210 tuning, najlepiej przez doświadczonych mechaników, nie będzie powodował żadnych ubocznych skutków dla takiej jednostki. Istotne jednak będzie to, aby zrobić to kompleksowo, zgodnie z regułami sztuki, jeżeli nawet będzie to trochę więcej kosztowało. Dlatego też w niektórych przypadkach będzie niezbędne jeszcze poza samym powiększeniem mocy, wymienienie niektórych części, dostosowując ich parametry do nowych warunków pracy.


Źródło artykułu - http://tuningchip.pl/c/55/bmw.html

W innym razie okazać się może, że nawet mimo zwiększenia parametrów jednostki napędowej pozostałe podzespoły nie będą dostosowane do większej mocy i mogą szybciej ulec uszkodzeniu.