Parę wskazówek dla budujących własny dom, którzy są na etapie wykańczania dachu i elewacji.

Powered by Drupal
Kiedy jesteśmy już na etapie robienia dachu, na początek powinniśmy pomyśleć o wyborze właściwego pokrycia. Zazwyczaj jest ono podane w projekcie, ale zwykle mamy możliwość dokonania pewnych zmian. Naturalnie inny typ materiału na ogół oznacza zupełnie inne koszty.

budowa domu
Author: Fiona MacGinty-O’Neill
Source: http://www.flickr.com
Jeśli podejmiemy już tą decyzję, najwyższa pora wziąć się za znalezienie firmy wykonawczej. Możemy oczywiście skorzystać z polecenia znajomych czy ekipy z wcześniejszego etapu budowy. Inną opcją jest szukanie przez net. Wpisujemy w wyszukiwarkę zwrot dekarstwo wrocław lub dekarstwo wrocław i okolice. Dostaniemy w ten sposób spis firm specjalizujących się w tego rodzaju usługach - DKRM - kasetony elewacyjne. Z pewnością głównie będzie interesowała nas cena, trzeba jednak wziąć pod uwagę dalsze kwestie.Po pierwsze doświadczenie na rynku. Po drugie terminowość wykonywania prac. Po trzecie wielkość firmy, a co za tym idzie inne możliwości dostosowania się do naszych potrzeb. Po czwarte zakres działań, szczególnie, kiedy mamy do czynienia z bardziej złożonym projektem dachu. Oczywiście każdy mówi, że jest najlepszy, dlatego musimy sprawdzić rekomendacje innych klientów. Dach powinien zostać wykonany nie tylko fachowo, lecz również tak prędko, jak jest to konieczne - nie ma nic gorszego niż spóźnienia w budowie spowodowane wyłącznie opieszałością ekipy.

Pomyślnie położyliśmy dach, pora na elewacje. Na rynku mamy do wyboru dużą ilość materiałów wykończeniowych, a zwykły tynk da się pomalować właściwie na każdy kolor. Nie zapominajmy wszakże, że elewacja musi pasować do bryły i stylu architektonicznego domu, kolorystycznie współgrać z jego otoczeniem oraz dachem. Kiedy marzą nam się zdecydowane barwy, trzeba pamiętać, iż pasują one do nowoczesnej architektury, prostych brył i niekoniecznie fajnie będzie wyglądał dom cały czerwony - już raczej jakiś fragment elewacji może być w tym mocnym kolorze.

do zrobienia dach i elewacja
Author: MGProjekt Pracownia Architektoniczna
Source: http://www.flickr.com
Też w tym przypadku jeśli szukamy firmy przez sieć wpisujemy w wyszukiwarkę frazę elewacje wrocław. Znowu bierzemy pod uwagę co nam oferuje dana firma. Jest też możliwość dla leniwych. Polega ona na tym, iż podajemy na specjalnej stronie zakres prac i miejsce wykonania, czyli na przykład elewacje wrocław i zostawiamy namiary do siebie. Wykonujący sam zgłosi się do nas z ofertą - na tej stronie. Jeszcze ostatnia kwestia. Wycena prac powinna być przeprowadzona za darmo i nie być związana się z żadnym zobowiązaniem do późniejszej współpracy. Przybliżone koszty możemy też sami wyliczyć za pomocą kalkulatorów dostępnych w sieci.