Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/xsynthetic.org/includes/menu.inc).

Prowadzisz firmę, która z każdym dniem lepiej sobie radzi i szukasz dla niej nowego miejsca na siedzibę – przeczytaj, w jakim miejscu warto ją ulokować

Powered by Drupal
Kiedy Polska Repubika Ludowa odeszła w niepamięć, a na rodzimym rynku wystartował kapitalizm, powstało mnóstwo firm, które chciały rozpocząć działalność na naszym obszarze. Co istotne – nie tylko polskich firm, lecz również tych spoza naszych granic. To wszystko sprawiło, iż Polska zaczęła nabierać rozpędu, a zakłady zarówno już istniejące, jak i nowe, rozpoczęły przychylniej myśleć o starcie. Trzeba jednak było przygotować ofertę, która zwabi inwestorów.


inwestycje budowlane
Author: Taras Kalapun
Source: http://www.flickr.com/photos/xslim/308450382/
Stąd wiele miejscowości wyznaczyło specjalne strefy, przekazało tereny pod inwestycje, czy powołało tego typu miejsca jak centrum przemysłowe; porównaj zakład przemysłowy. Celem było zachęcić firmy, spowodować, że zaczną płynąć do naszego kraju bardziej chętnie. Czy się udało? Absolutnie tak.

Sprawdź szczegóły w treści, odnajdziesz tam jeszcze dokładniejsze dane, które z pewnością również okażą się dla Ciebie interesujące.

Tereny pod inwestycje rozchodziły się niezwykle szybko, a miasta nieustannie szukają nowych, aby móc je przedstawić. Co istotne – obecnie w znacznym stopniu także polskim firmom. Sprzedaż takowych terenów to spory zysk dla gmin, jak również kolejne miejsca pracy dla miejscowych. Zysk okazuje się zatem obopólny. A czym w gruncie rzeczy jest park przemysłowy? To miejsce, skupiające mnóstwo małych i średnich firm (największe posiadają na swym obszarze kilkaset przedsiębiorstw z kilkudziesięciu branż).

Zainteresował Cię nasz wpis? Szalenie nam przyjemnie. Po informacje przejdź do kolejnego linku - tam zamieściliśmy dodatkowe informacje.

To biura, magazyny, hale produkcyjne, ziemie pod inwestycje. Dziś w Polsce dosłownie w każdym województwie mieści się minimum 1 taki park (najwięcej zlokalizowanych jest na Śląsku). To świadczy o ogromnym potencjale i szybkim rozwoju firm, które chcą zaistnieć na tym rynku.


budowa
Author: Elliott Brown
Source: http://www.flickr.com
Każde miasto poszukuje i stara się wyodrębnić tereny, które następnie można byłoby zaoferować inwestorom. Dzięki tego typu ruchom zyskuje nie jedynie pieniądze w kasie, lecz także prestiż oraz tytuł miasta otwartego dla przedsiębiorstw. I choć znajdują się w naszym kraju osoby, sądzące, iż tego typu obszary powinny służyć do rozwoju jedynie rodzimym firmom, trzeba zauważyć, iż przenoszenie produkcji do Polski przez zagranicznych gigantów, to owszem – oszczędność dla nich, ale i zysk dla wielu Polaków, którzy zaczynają etat w nowych fabrykach.