Przenośniki ślimakowe w transporcie w przemyśle

Powered by Drupal
Jakiekolwiek procesy produkcyjne nie mogłyby zaistnieć, bez odpowiedniego transportu technologicznego. Najważniejszym jego działaniem jest transportowanie następnych obrabianych części na poszczególne etapy, gdzie poddaje się je innym procesom produkcyjnym.


Prawidłowo zaprojektowane i wykonane systemy transportu technologicznego powodują optymalną wydajność, planowaną jakość i bezpieczeństwo pracy. Istnieją różne typy systemów transportu. Do najliczniej używanych można zaliczyć między innymi systemy z napędem mechanicznym albo ręcznym. Mogą być one również podwieszane na specjalnej konstrukcji wsporczej. Niezwykle często stosuje się systemy podłogowe, które korzystają ze odpowiednich wózków. Stosuje się też łańcuchowe i rolkowe.

przenośnik ślimakowy
Source: http://www.promus.katowice.pl/
Czasem używa się także przenośniki ślimakowe (promus.katowice.pl/Oferta/Systemy-transportowe). Są to mechanizmy, które wykorzystuje się do przemieszczania zbóż albo innych towarów sypkich na niewielkie odległości. Wyróżnia się parę typów takich przenośników. Przenośniki przystosowane do zmiany położenia pozwalają na poruszanie nim w czasie pracy. Dzięki doskonałej konstrukcji i wielu częściom dodatkowym, wspomagającym pracę, jest to świetne urządzenie, które używa się w gospodarstwach rolnych oraz przedsiębiorstwach z innych branż. Tego typu przenośniki (sprawdź promocje na przenośniki rolkowe- olejnik.pl/przenosniki-elastyczne/) umożliwiają zmianę kąta odchylenia.


Są także przenośniki pionowe montowane na stałe, używane do pracy przy ścianach pomieszczeń, zbiorników oraz różnych obiektów użytku przemysłowego. Jest to wielka zaleta takiego przenośnika, gdyż zajmuje bardzo mało miejsca i może stać się częścią transportu technologicznego. Może być także złączony z innymi rodzajami przenośników.
Bardzo popularne w różnego rodzaju halach magazynowych są także przenośniki poziomie. Pozwalają one na zastosowanie wielu zsypów i nasypów, które mogą być sterowane manualnie lub elektrycznie.
Stosowanie przenośników ślimakowych w systemach transportu technologicznego to same korzyści. Przenośniki PROMUS gwarantują ogromną wydajność i małe zapotrzebowanie mocy, a także niewielkie koszty zakupu oraz eksploatacji w porównaniu z innymi urządzeniami.