Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/xsynthetic.org/includes/menu.inc).

Quadrokopter – idealne urządzenie do wykonania filmu z lotu ptaka

Powered by Drupal
dron
Author: Diriye Amey
Source: http://www.flickr.com
Punt widzenia zależy od punktu patrzenia, tak samo jak postrzeganie danej sytuacji zależy od stosunku do niej. Spoglądamyna świat różnie, jedni będą to robić w różowych okularach, drudzy wszystko zobaczą w ciemnych barwach. Z czego to wynika? Z różnorodnych doświadczeń, z tego jak nas wychowano, zależy od biologii? Od wszystkiego razem? Powstają kolejne spoty promujące województwa, w których korzysta się z materiałów firm filmujących i fotografujących z powietrza (http://magiceye.com.pl/filmowanie-i-zdjecia-z-powietrza/). Drony, czyli bezzałogowe statki powietrzne posiadają zamontowane aparaty cyfrowe do relacjonowania momentów z powietrza.

Koszt usług „powietrzno-plenerowych” zależy przede wszystkim od kamery lub aparatu (ostrości lustrzanki), uwarunkowań miejskich, sposobu ujęć (ruchliwe – statyczne). Do kosztów zalicza się też czas włożony w podniebne kręcenie, jak również kwestia transportu sprzętu na plan kręcenia.
www
Author: Diriye Amey
Source: http://www.flickr.com
Cały czas wprowadzane są do sprzedaży nowe aparaty i kamery, dysponujące coraz większą rozdzielczością i funkcjonalnościami. Jednak do niedawna jeszcze postęp był jedynie w samym sprzęcie, techniki filmowania i fotografowania pozostawały bez zmian - najbardziej się liczyło tu doświadczenie osoby, która się tym zajmowała, jej umiejętność uchwycenia najważniejszych momentów i trafiania na najlepsze sytuacje.

Parę lat wcześniej nikt się nie spodziewał, że nieduże latające urządzenie, zwane też w potocznym języku dronem, wywoła niewielki przełom w nagrywaniu filmów z najróżniejszych imprez i da operatorom możliwości do tej pory znane tylko z filmów sensacyjnych. Ktoś, kto pierwszy przymocował do latającego drona kamerę i wystartował nim w górę też zapewne nie przewidywał nawet, jak bardzo zmieni to obecne usługi filmowania. Drony są niewielkimi latającymi urządzeniami, mającymi kilka niezależnie działających śmigieł, które pozwalają na stabilny lot. Steruje się nimi za pomocą specjalnych pilotów, i posiadają zależnie od wersji zasięg od kilkunastu metrów do nawet kilkunastu kilometrów. Ci, co natomiast twierdzą, że zachowaliby się w konkretny sposób najczęściej poszliby w druga stronę – ten niespodziewany brzeg, o którym nie myśleli świadomie.

Być może nie byłoby to tak zauważalne, ten surrealistyczny rozwój sytuacji, gdyby nie właśnie poprzednie zarzekanie się i oświadczenia. Nie da się tak po prostu spojrzeć na swoje życie z góry, zrobić filmowanie z powietrza (www.magiceye.com.pl/filmowanie-i-zdjecia-z-powietrza/), aby zobaczyć, co, jak i kiedy. Lepiej zachować skromność i nie wydawać ostatecznych sądów, co do własnego postępowania, ponieważ możemy bardzo się zawieść i w ostateczności nie być gotowym na inny rozwój wypadków założyliśmy.
Dron z kamerą
Author: Peter Linehan
Source: http://www.flickr.com
Najistotniejszym elementem, bez którego nie ma sensu rozpoczynać kadrowania, jest pewność co do legalności i zabezpieczenia przestrzeni powietrznej - jeśli ta jest sklasyfikowana jako niebezpieczna, niekontrolowana, a zwłaszcza zakazana, nie może zostać miejscem kadrowania pod film czy spot reklamowy. Zobacz: http://magiceye.com.pl/.

Dlatego też robienie sesji nad dużymi skupiskami ludzi lub gęstą siecią radiowo-telewizyjną także przekracza możliwości podniebnych reżyserów. Na niesprzyjające warunki pogodowe nie mamy wpływu, lecz także one uniemożliwiają rozpoczęcie nagrań. Zaleca się fotografowanie w godzinach okołopołudniowych i – rzecz jasna – nie „pod słońce”, chyba że takie jest założenie twórcy. Prędkość dronów zmienia się, najczęściej w przedziale 40-100 km/h, stosownie do dynamiczności kadru i przyspieszeń na wizji.