Rodzaje form do tart

Powered by Drupal
Tarta to wyśmienity typ wypieku rodem z Francji, który bardzo szybko osiągnął uznanie na całym świecie. Czynnikiem jej powodzenia jest tradycyjny spód z brzegami z kruchutkiego ciasta lub z klasycznego ciasta francuskiego (bardzo rzadko piecze się tarty z ciasta półkruchego).
Formy do tarty
Source: garneczki.pl
Standardowa forma do tarty musi być owalna i niska, zakończona typowymi, lekko karbowanymi krawędziami. Tarta to ciasto, które posiada wprost niewyczerpalne możliwości dobrania dodatków. Występuje również w wariantach słodkich, jak i wytrawnych. Jednym z najpopularniejszych odmian tarty przygotowywanej na słodko pozostaje kultowa już tarta Tatin (odwrócone ciasto z jabłkami, podawane obowiązkowo na ciepło, często z dodatkiem bitej śmietany), tarta czekoladowa, malinowa lub cytrynowa. W wersji na słono przeważnie zajadamy się tartą z kurczakiem, z łososiem, tartą serową czy szpinakową. Zależnie od pory roku dużym powodzeniem cieszą się tarty z przeróżnych owoców i  warzyw sezonowych.

Gwarancją fantastycznego wypieku jest należycie dopasowana forma na tartę. Na rynku osiągalnych jest dużo form do pieczenia, wytworzonych z przeróżnych materiałów. W podstawowym zaopatrzeniu kuchennym na sto procent przyda się forma z blachy ocynowanej lub forma z blachy stalowej. Przydatnym rozwiązaniem okazuje się zastosowanie przez producentów nieprzywieralnych powłok wewnętrznych – na przykład teflonowych albo xylanowych. Te oferuje np. często wybierana przez piekących włoska marka Guardini. Nieprzywieralność form jest o tyle ważna, że kruchutkie ciasto tarty nie potrzebuje wykorzystywania papieru do pieczenia oraz natłuszczania formy. Formy do tarty (przykłady zobaczysz tutaj: formy do tarty - garneczki.pl) powinny, zatem uniemożliwiać przypadkowemu przypalaniu ciasta i być łatwe w utrzymaniu czystości.

Ogromną sławą cieszą się także formy zrobione z silikonu bądź formy ceramiczne. Forma silikonowa do tarty, dzięki swojej plastyczności i gibkości, zapewnia wyjątkowo komfortowe wyciąganie gotowego ciasta na talerz czy paterę. Formy silikonowe można zwinąć lub złożyć, co jest następnym atutem szczególnie w niedużych kuchniach. Z kolei forma (więcejna ten temat- tachnicast.pl) ceramiczna do tarty albo szklane naczynie żaroodporne do tarty nierzadko mogą być również wykorzystywane, jako naczynie do zapiekania o odmiennym użyciu, w związku, z czym nasz zakup będzie jeszcze bardziej uniwersalny. Bogatą i przeróżną ofertę form do tarty proponuje sklep internetowy Garneczki.pl.Urzekającym wzbogaceniem naszych eksperymentów z wypiekiem tart mogą być mini-tarty, przeznaczone dla jednej osoby. Do ich wykonania niezbędne nam będą niewielkie foremki do tarty. Na podstawie jednego ciasta kruchego umożliwią one upichcenia indywidualnych tart z ukochanymi dodatkami dla każdego. Niewielkie tarty na słodko będą wyglądać niesłychanie pysznie przystrojone cukrowymi albo czekoladowymi posypkami, delikatnymi kremami czy kolorowymi polewami.


Author: 5tka PR & Marketing Szeptany