Rozmaite rodzaje regałów

Powered by Drupal
Regał to najkrócej mówiąc mebel łączący w sobie konkretną ilość półek z wybranego materiału. Zasadniczą funkcją regałów jest składowanie różnych towarów. Kształt, materiał wykonania i pozostałe cechy używanych regałów zależne są od charakteru i ilości składowanego ładunku. Poza tym w rozmaitych lokalizacjach wykorzystuje się rozmaite rodzaje tych mebli. Jednym z miejsc, gdzie na pewno spotyka się te elementy, jest biblioteka.


regał
Source: foter.com
Do tego momentu nie stworzono korzystniejszej metody przechowywania książek i pozostałych elementów tego rodzaju niż za pomocą regałów. Taki sposób przechowywania nie tylko pozwala na ochronę elementów, ale też na ich proste wyszukiwanie i wypożyczanie w razie potrzeby. Regały biblioteczne są otwarte. Z kolei w magazynach, skąd książki wypożyczane są bardzo rzadko, wykorzystuje się chętnie regały (przeczytaj więcej o regały jezdne patrz szczegóły) magazynowe (więcej w temacie regałów magazynowych) zamknięte, zwykle przesuwne, co bardzo ułatwia wyszukiwanie określonej książki w zbiorze.


Sklepy spożywcze i supermarkety

Punktem, z którym kojarzone są regały, jest również sklep. Zależnie od przechowywanego towaruregały są zróżnicowane. Warto także zauważyć, że w rozmaitych miejscach różna jest również wysokość regałów, co niejednokrotnie odbija się na dostępności produktów. Niezwykle ważnym parametrem tych elementów w sklepach jest trwałość i nośność. Drugi z tych czynników informuje o tym, jaką masę mogą wytrzymać poszczególne półki regału. Wartości tej nie powinno się przekraczać, w pozostałych przypadkach regał byłby niebezpieczny dla odwiedzających sklep. Bardzo ważne jest więc, by rodzaj wykorzystywanych regałów
regał
Source: http://www.flickr.com
dostosowywać do rodzaju towarów, co można zauważyć na przykład w największych supermarketach.


Magazyny i składy

Wielu osobom regały kojarzą się również z towarem przechowywanym w magazynach. Prawdopodobnie każdy miał w którymś momencie okazję widzieć pomieszczenie magazynowe supermarketu i jego sięgające do sufitu regały. Rzecz jasna metoda składowania zależy od typu miejsca i ilości ładunku, jaką się przechowuje. W pomieszczeniach magazynowych często składowany jest towar umieszczony na paletach, więc przydają się regały paletowe, zapraszam: nedcon.pl/regaly-paletowe, przystosowane do składowania tak pogrupowanych elementów. Regały w tym pomieszczeniu nierzadko są przygotowane także do ładowania z wykorzystaniem wózka widłowego.