Sprężarki w standardowym użyciu i filtry do nich

Powered by Drupal
Używając codziennie wszelkiego typu urządzeń, nie często zdajemy sobie sprawę z tego, w jaki sposób one funkcjonują i z czego są skonstruowane. Dzieje się tak do chwili, kiedy coś się w nich popsuje a my chcemy osobiście przeprowadzić reperację.
Jednym z takich mechanizmów będą kompresory, używane często w wielu dziedzinach życia.


pudełko


W skrócie można stwierdzić, że sprężarka, której rodzajem będzie kompresor, służy to wzrostu ciśnienia gazu w maszynie oraz wywołaniu jego cyrkulacji. Ważnym elementem są tutaj filtry do kompresorów, (sprawdź filtry do kompresorów) których niedrożność albo zanieczyszczenie bywa najczęstszą przyczyną problemów z urządzeniem. Każdy z kierowców czasami korzysta z najpowszechniejszej sprężarki, pompując za jej pomocą opony na stacji paliw. Występują one w postaci mechanicznej a także elektrycznej - ta ostatnia jest znacznie mocniej powszechna. Stosowane są do niej zazwyczaj filtry Donaldson.


Stosowane zazwyczaj sprężarki nieustannie wystawione są na zagrożenia, głównie zainicjowane przez pojawiające się w powietrzu zanieczyszczenia. To ono bowiem w większości przypadków używane jest w tych narzędziach. Dlatego też, tak ważne będą filtry do kompresorów, które wychwytują wszelkie drobiny, zapewniając prawidłowe funkcjonowanie. Odmiennie sytuacja wygląda w przypadku kondensatorów na olej. Aby je wyczyścić, filtry (filtry mann) Donaldson nie wystarczą, potrzebne jest zastosowanie spustu kondensatu, który wypłukuje na zewnątrz groźna mieszankę skroplonej wody i oleju. Czyszczenie to trzeba przeprowadzać w regularnych odsetkach czasu, ponieważ profilaktyka bywa zawodna.
Jeżeli używasz we własnym zakresie kompresorów, musisz dbać o ich odpowiednią konserwację. W przypadku tych zwykłych, powietrznych, poradzą ci tutaj filtry. Jednak do konserwacji olejowych, powinieneś zamontować spust kondensatu.