W dzisiejszych czasach coraz bardziej liczą się wartościowe inicjatywy. „Masówka” się kończy, małe projekty są coraz częściej wybierane

Powered by Drupal
Wydawać się może się, że wszystko dąży do jednego – do specjalizacji. Czy widać to na każdym kroku? Raczej nie, pewne jest natomiast, że po latach polskiego kapitalizmu, gdy w cenie były usługi wielkich podmiotów, następuje niewidoczny na pierwotny rzut oka, przewrót. Otóż, wszystko to, co skupiało się w rękach wielkich podmiotów, czyli każda z usług ostrożnie się rozdrabnia. Ludzie zaprzestają selekcjonować miejsca, gdzie dostaną wszystko, wolą ale warsztaty, zakłady, w jakich pracują pasjonaci.
aparat
Author: Vernon Chan
Source: http://www.flickr.com
Wyraźnie, nie jest to zasada. Z reguły w tę stronę kierują się ludzie młodzi, którzy poszukują czegoś więcej niż „masówki”. Pośród innych grup wiekowych rozkłada się to rozmaicie, lecz jak pokazuje ciekawy wskaźnik – większa część starszych ludzi, wychowanych wszak na małych usługach (małe warsztaty) uwielbiają korzystać na przykład z wielkich marketów. Możliwie wynika to z tego, że kojarzą im się one z niezależnością.Po latach komunizmu, gdy wszystko było państwowe, a doboru nie było za wielkiego, niespodziewanie pojawiły się ogromne sklepy oferujące dosłownie wszystko. Młodzi ludzie urodzili się już w tym systemie, więc dla nich jest to monotonne i bez zasad czy innych wartości. Wybierają więc to, co w ich myśleniu ma wyższą wartość. Zamiast pójść do dużego marketu wybiorą niewielki sklep fotograficzny http://www.sigma-sklep.pl/.

aparat fotograficzny
Author: Eugene Romanenko
Source: http://www.flickr.com
Jednakowo będzie z pozostałymi usługami. W dodatku, wielu młodych ludzi ma współcześnie lepszy kontakt z przeróżnymi przedsiębiorstwami, niż kiedyś. Kiedyś, to w ogóle nie było takiej ewentualności, albowiem wymiana komunikacji była jednostronna (nadawca – odbiorca). Dziś, każdy człowiek, za pośrednictwem rozwoju internetu i mediów społecznościowych może czuć się jak ktoś ważki w kontakcie z marką.

I tak właśnie jest. To buduje więź, swobodniej o taką więź niewielkim firmom, gdyż posiadają one bliższy kontakt z wszelkim klientem. Z wielkimi firmami jest poniekąd trudniej, albowiem tam reguły kontaktu z klientem rządzą się trochę innymi prawami. Mimo wszystko, strategia takich firm, pod naciskiem właśnie tej nowej filozofii obsługi klienta się modyfikuje. W tym samym czasie takie firmy muszą bardzo się natrudzić, by zaspokoić każdego klienta. Jedna skarga i od razu może być kryzys, należy więc na wszytko uważać.
Tags: