W jaki sposób najefektywniej chronić silnik pojazdu przed zanieczyszczeniami?

Powered by Drupal
Silnik auta pracuje na najwyższym poziomie. W powietrzu , które zasysa, dużo jest zanieczyszczeń|. Pyły, drobiny piasku, sadza i kurz obniżają efektywność pracy silnika. Nie da się jednak ich unikać. Silniki spalinowe zasysają ogromne ilości powietrza, aż do 10-11 metrów sześciennych na litr paliwa!


Godnym polecenia sposobem ochrony silnika każdego auta są filtry - odwieź www powietrza. Dopasowane do parametrów każdego silnika, wyróżnia je duży stopień zasysania zanieczyszczenia. Takie filtry od ręki można zamówić zarówno w sklepach tradycyjnych, ale też online. Ich ceny są różne zależnie od marki i typu auta. Należy się jednak przygotować na koszt od kilkunastu do nawet kilkuset złotych. Podczas zakupów należy mieć na uwadze, że filtry przeznaczone są dla danych modeli pojazdów.Aby całościowo pielęgnować kondycję silnika, samo zastosowanie filtrów to nie wszystko. Należy zadbać, aby były czyste oraz cyklicznie zamieniane. Jest to aż tak łatwe, że można załatwić to samodzielnie. Filmiki ze wskazówkami i sugestie użytkowników Internetu można znaleźć na forach oraz profesjonalnych blogach (https://www.iowfilter.com/filtry-powietrza.html). Systematyczna zamiana jest tak istotna, ponieważ zapchane %phrase (filtry do maszyn budowlanych) nie działają skutecznie. Zwiększają spalanie benzyny, zmniejszają siłę silnika, ale mogą także uszkadzać cylindry oraz tłoki. Filtry powietrza muszą być zatem podmieniane przynajmniej raz do roku, po przejechaniu ok. dwudziestu tysięcy kilometrów. Należy zwrócić też uwagę, że samochody jeżdżące przykładowo po dużych ośrodkach miejskich, powinny być często sprawdzane. Biorąc pod uwagę znaczne zanieczyszczenie powietrza w aglomeracji, silnik narażony jest na dużą liczbę zanieczyszczeń. W wypadku zatkania, filtr należy bez zwłoki zamienić.


Współczesne filtry powietrza przede wszystkim chronią silnik przed zanieczyszczeniami i wydłużają jego pracę. Co równie istotne, wiele firm je wytwarzających kładzie także akcent na przyjazne środowisku rozwiązania podczas ich wytwarzania. To silnik stanowi serce każdego samochodu – należy zadbać o jego wsparcie i ochronę.