W jaki sposób słowo inteligencja przestaje z dnia na dzień odnosić się tylko do ludzi

Powered by Drupal
Author: OknoPlus
Niedawna powódź w Japonii, podczas której zalało zakłady produkujące części komputerowe udowadnia jak istotne dla rynku finansowego na całym świecie są to działania. Tego rodzaju planowanie działań w czasie kryzysu nazywa się planowaniem ciągłości działania. Przy systemach komputerowych niezwykle kluczowe jest, by funkcjonowały one nieprzerwanie i bezawaryjnie. By zapewnić im najlepsze warunki do działania, buduje się profesjonalne obiekty zwane centrum danych.

W budynkach tego typu przechowuje się działające elementy infrastruktury informatycznej i sieciowej, a zatem serwery czy urządzenia służące do przechowywania danych. Budowa data center sprawia, że można utrzymać kontrolę nad optymalnym funkcjonowaniem systemu komputerowego. Używanie data center niesie mnóstwo korzyści, dzięki centrum danych zyskuje się gwarancję, że system działa nieprzerwanie przez okrągłą dobę. Budowa data center ma kluczowe znaczenie również dla ochrony systemu, ponieważ dzięki zdalnej obsłudze pozwala bardzo szybko zauważyć nieprawidłowości i naprawić awarię.

Bardzo duże wymagania, którymi zdają się być aktualnie ogromne bazy danych wymagają zastosowania wieloprocesorowych systemów o przetwarzaniu symetrycznym, czyli często stosowane symmetric multiprocessing. Architektura tego typu umożliwia przetwarzanie dużo pokaźniejszej ilości danych, niż typowe kiedyś jedno rdzeniowe komputery. W tego typu architekturze istnieje możliwość przypisania każdemu procesorowi odmienną funkcję i odmienne zadanie do zrealizowania, przez co mamy możliwość podzielenia zadania po równo na każdy procesor. Możliwe jest bowiem dzięki wspólnej dla wszystkich procesorów pamięci oraz magistrali.
backup danych
Author: Vernon Chan
Source: http://www.flickr.com
Innym kluczowym czynnikiem jest sporządzenie planu postępowania dla jak największej liczby ewentualnych sytuacji.

Następnie założenia teoretyczne powstałe na tym etapie wprowadza się do rzeczywistości, poddając je serii testów. Następnym krokiem planowania kryzysowego jest opracowanie wniosków z przeprowadzonych eksperymentów, oraz zaplanowanie w oparciu o te wnioski zmian w planie działania. Jest to proces ciągły i cykliczny, wymagający znacznych nakładów pieniężnych i dokonania zestawu szkoleń wśród pracowników. Konieczność zmiany lokalizacji siedziby przedsiębiorstwa niesie szereg zagrożeń dla istotnych treści przechowywanych na firmowych urządzeniach.

Business continuity management bardzo dużą wagę przykłada właśnie do bezpieczeństwa infrastruktury IT przedsiębiorstwa. Wydostanie się danych poza firmę miewa poważne skutki nie tylko w postaci strat finansowych, ale też może nieść za sobą następstwa prawne. Skonstruowanie domowej sieci jest zadaniem wymagającym, niemniej wprawdzie jak najbardziej możliwym do zrealizowania. W tym celu rzecz jasna musimy zapoznać się z pewnymi danymi, dzięki którym nasze decyzje na pewno będą relatywnie trafne. Nic nie zapewnia takiej satysfakcji, jak dobrze skontrowana sieć.